نشست «بازخوانی شریعت» برگزار شد

شریعت فقط برای آنانی که به آن اعتقاد دارند نیست

صدیقه وسمقی می‌گوید: شریعت اسلامی برای همه افرادی است که در جوامع اسلامی و یا حتی در دیگر جوامع زندگی می‌کنند اما فرهنگ جوامع اسلامی را به دوش می‌کشند.
شریعت فقط برای آنانی که به آن اعتقاد دارند نیست
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست نقد و بررسی کتاب «بازخوانی شریعت» روز شانزدهم مردادماه، با حضور صدیقه وسمقی برگزار شد. 

در این برنامه، که به همت کمیته حقوقی جمعیت زنان مسلمان نواندیش برگزار شد، ابتدا فاطمه راکعی، دبیرکل جمعیت، در سخنانی این کتاب را از جمله کتاب‌های باارزشی دانست که انسانی فهیم و دارای دغدغه‌های جدی درباره دین و گرایش‌های معنوی نوشته است. 

وی افزود: دکتر وسمقی همواره نگاهی ژرف و بنیادین به مسائل اجتماعی و دینی داشته‌اند و برای جامعه زنان افتخاری است که ایشان بخشی از عمر ارزشمند خود را صرف واکاوی چنین مسائلی می‌کنند تا شاید بتوان در جهت حل ریشه‌ای بخشی از مشکلات اجتماعی گامی موثر برداشت. 
 

سپس صدیقه وسمقی، درباره کتاب «بازخوانی شریعت» و مسائل و مشکلات جهان اسلام و کشورهای اسلامی بیان کرد: من سعی کرده‌ام در این کتاب درباره موضوعاتی صحبت کنم که جزو مهم‌ترین مسائل جهان اسلام هستند. ممکن است برخی بگویند حرف‌هایی که درباره اسلام می‌زنید، چه اهمیتی دارد ولی ما به اهمیت آنچه که انجام می‌دهیم، واقفیم و بدون هیچ گونه چشم‌داشت و بهره مالی و حتی با وجود فشارها و محدودیت‌های فراوان این کار را به پیش می‌بریم. 

او گفت: برخی گمان می‌کنند که وقتی از شریعت حرف می‌زنیم، فقط برای کسانی است که به آن اعتقاد دارند اما به باور من، شریعت اسلامی برای همه افرادی است که در جوامع اسلامی و یا حتی در دیگر جوامع زندگی می‌کنند اما فرهنگ جوامع اسلامی را به دوش می‌کشند.
کد مطلب : ۲۷۹۴۱۵
http://www.ibna.ir/vdcfy1d0tw6deja.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما