معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان:

نگاه سنتی به صنعت چاپ باید تغییر کند

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در نشست جشنواره صنعت چاپ استان در شاهرود گفت: متاسفانه هنوز نگاه سنتی به صنعت چاپ در جامعه حاکم است و لازم است.
نگاه سنتی به صنعت چاپ باید تغییر کند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، سیما رجبی در نشست جشنواره صنعت چاپ در سمنان با برشمردن اهداف در نظر گرفته شده برای این جشنواره گفت: هدف اول این جشنواره بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ و تقدیر از فعالان این حوزه است. هدف دیگر آن تقدیر از پیشکسوتان و نوآوران این صنعت است. شناخت ظرفیت‎‌‌های شهرستانی صنعت چاپ و حمایت از شهرستان‌ها از دیگر اهداف این جشنواره محسوب می‌شوند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: برای اولین بار در استان سمنان در کنار جشنواره، آثار چاپی چاپخانه‌داران در مسابقه‌ای به داوری گذاشته و به برترین‌های این جشنواره لوح تقدیر و هدایایی داده می‌شود.

رجبی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار به این جشنواره سی و یکم مرداد و زمان برگزاری آن نهم شهریور اعلام شده است افزود: امروز اهمیت و جایگاه صنعت چاپ بر کسی پوشیده نیست و لازم است از این صنعت به عنوان یکی از پیش‌نیازهای اصلی تولید، حمایت‌های لازم از سوی مسئولان و مدیران استانی صورت گیرد.

وی درادامه گفت: متاسفانه هنوز نگاه سنتی به صنعت چاپ در جامعه حاکم است. لازم است ضمن تغییر نگاه به این حوزه، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در این حوزه نیز به جامعه و همچنین مدیران و مسئولان استانی معرفی و ارائه شود تا از این طریق، کارها و سفارشات چاپی چه در بخش دولتی و چه خصوصی در داخل استان انجام شود.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: اهمیت چاپ به دلیل اشتغال زیاد و گردش مالی بالای آن است، این صنعت نیز جایگاه ویژه‌ای دارد و به لحاظ شاغلان در آن و گردش مالی جزو صنایع مهم کشور به شمار می‌رود.

رضا مهدیان، همچنین تصریح کرد: صنعت چاپ از ٢ بخش صنعتی و فرهنگی تشکیل شده و تصور و برداشت افکار عمومی از چاپ، درج مطلب‌های روی کاغذ مانند روزنامه، کتاب، پوستر، نشریه و مجله است اما در جهان کنونی صنعت چاپ، تمام عرصه‌های زندگی بشر را در برمی‌گیرد.
کد مطلب : ۲۷۹۳۳۵
http://www.ibna.ir/vdcgwy9xnak9uw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما