«اطلس رنگی بیماری‌های گوسفند و بز ایران» و «ارزیابی اثرات محیط‌زیستی؛ راهنمای اجرای بهترین روش‌های تخصصی» عنوان جدیدترین کتاب‌هایی است که از سوی انتشارات دانشگاه تهران تابستان امسال روانه کتابفروشی‌ها شد.
دو کتاب جدید در زمینه دام‌پزشکی و محیط‌زیست روی میز انتشارات دانشگاه تهران
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «اطلس رنگی بیماری‌های گوسفند و بز ایران» نوشته حسین اسماعیلی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و مونا حامدی از سوی انتشارات این دانشگاه روانه کتابفروشی‌ها شد.
 
این اثر درباره بیماری‌های بز و گوسفند با توجه به شرایط ایران نگارش یافته است و تمامی تصاویر موجود در آن مربوط به بیماری‌های گوسفند و بز است. مولفان در این اثر تلاش کرده‌اند، شکل‌های مختلف بیماری که در شرایط آب‌وهوایی ایران اتفاق می‌افتد، یا آداب و رسوم خاص دامداران که در بروز و گسترش بیماری‌ها نقش داشته‌اند را در این اثر تشریح کند.

 
گفتنی است؛ عکس‌ها در این کتاب به گونه‌ای است که مخاطبان می‌توانند علائم بیماری را به وضوح و به طور ملموس مشاهده کنند. لازم به ذکر است افراد غیرمتخصص نمی‌توانند با استفاده از تصاویر آن به تشخیص بیماری و احتمالا ارائه راهکار بپردازد و این اثر برای دانش‌آموختگان رشته‌های مرتبط چون زیست‌شناسی جانوری و دا‌مپزشکی می‌تواند سودمند باشد. با توجه به پیشینه‌ای که ایران در اهلی کردن و پرورش گوسفند و بز دارد و همچنین با توجه به رتبه بالای ایران در دارا بودن جمعیت دامی دنیا این کتاب می‌تواند منبعی فراخور و متناسب با این جایگاه در کشور باشد.
 
این اثر در 616 صفحه، به تیراژ یک‌صد نسخه و دویست‌هزار تومان، از سوی انتشارات دانشگاه تهران روانه کتابفروشی‌ها شد.
 
از دیگر آثار جدید این انتشارات، کتاب «ارزیابی اثرات محیط‌زیستی؛ راهنمای اجرای بهترین روش‌های تخصصی» نوشته چالرز اچ. اکلستون با ترجمه سعید کریمی، عضو هیات علمی دانشکده محیط‌زیست پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران است.

 
«ارزیابی اثرات محیط‌زیستی؛ راهنمای اجرای بهترین روش‌های تخصصی» یکی از متون اصلی دانشگاه‌های مطرح جهان است که با نگاهی کاربردی و برخواسته از تجارب مختلف نویسنده تلاش شده تا مباحثی درج شود که تاکنون در دیگر کتاب‌ها کمتر به آن پرداخت شده است. همچنین مخاطبان اصلی این کتاب دانشجویان و متخصصان شاغل در رشته‌های مختلف محیط‌زیست، مهندسی منابع طبیعی، مهندسی عمران، مهندسی کشاورزی، بهداشت، جغرافیا، شهرسازی و دیگر رشته‌های مرتبط هستند.
 
«ارزیابی اثرات محیط‌زیستی؛ راهنمای اجرای بهترین روش‌های تخصصی» در 288صفحه، به قیمت چهل‌هزار تومان، در دویست نسخه، از سوی انتشارات دانشگاه تهران راهی کتابفروشی‌ها شد.
کد مطلب : ۲۷۹۱۷۶
http://www.ibna.ir/vdcjahe8muqeavz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما