محمد‌رضا اربابی از آغاز مجدد فعالیت دبیر‌خانه انجمن مترجمان استان تهران و انتخاب دبیر جدید انجمن خبر داد.
دبیر‌خانه انجمن مترجمان استان تهران مجددا فعال شد
محمد‌رضا اربابی؛ رئیس انجمن صنفی مترجمان استان تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره وضعیت انجمن صنفی مترجمان استان تهران بیان کرد: خوشبختانه دبیر‌خانه انجمن با هماهنگی هیات‌مدیره مجدد فعالیت خود را آغاز کرد؛ بنابراین مقرر شد تا تغییرات ساختاری در انجمن ایجاد شود. 

وی افزود: با نظر اعضای هیات مدیره انجمن، تصمیم گرفته شد تا یکی از اعضا به‌عنوان دبیر‌ انجمن منصوب شود؛ بنابراین با نظر اعضا، مصطفی سعید‌نژاد با حفظ سمت به‌عنوان دبیر‌ انجمن انتخاب شد. فعالیت این دبیر‌خانه آغاز شده و خدمات‌دهی انجام می‌شود. 

اربابی با اشاره به برون‌سپاری دوره‌‌‌‌‌های آموزشی انجمن ادامه داد: با توجه به برون‌سپاری دوره‌‌های آموزشی و اجرای این دوره‌ها با همکاری بخش خصوصی موجب شده تا هزینه‌های انجمن صفر شود.

رئیس انجمن صنفی مترجمان استان تهران با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه همکاری کانون کشوری مترجمان با موسسه خانه کتاب گفت: نشست‌های تخصصی با موضوعات مختلف از‌جمله تربیت منتقد مترجم و کیفیت‌سنجی ترجمه با همکاری موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود. دومین نشست این برنامه‌ها هفته گذشته برگزار شد و طبق برنامه‌ریزی یک هفته در میان برگزاری این نشست‌ها را خواهیم داشت.

اربابی درباره بیمه مترجمان بیان کرد: با توجه به بازبینی آئین‌نامه اهل قلم و پیش‌بینی اختیارات بیشتر صنف ظرفیت‌هایی برای امکان بیمه مترجمان ایجاد شده است.
کد مطلب : ۲۷۸۶۲۲
http://www.ibna.ir/vdcewv8wwjh8fpi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما