«آيدين آغداشلو» هنرمند نقاش و پژوهشگر از چاپ و انتشار كتاب «اين دو حرف» خبر داد. اين اثر شامل مجموعه مقالاتي درباره چند مقوله‌ فرهنگي و هنري چون هنر معاصر جهان، هنر اسلامی، خوشنویسی و گرافیک است./
آيدين آغداشلو
آيدين آغداشلو
آغداشلو در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، با بيان اينكه كتاب «اين دو حرف» مجموعه‌اي از گفت‌وگوها و مقالات است كه برخي از آنها بين سال‌هاي 52 تا 53 به چاپ رسيده‌اند، گفت: اين كتاب شامل50 مقاله با موضوع هنر معاصر جهان، هنرهاي اسلامي، سينما، تئاتر، شعر، آثار هنري قديمي ايران، باستان شناسي ايران، خوشنويسي و گرافيك است. 

وي با اشاره به اينكه بيشتر اين مقالات بين سال‌هاي 81 تا 84 نوشته شده، افزود: گزارش سفرنامه، چند سخنراني‌ها درباره شخصيت‌هاي فرهنگي و هنري معاصر و نقد هنري از ديگر مطالب اين كتاب است كه از سوي انتشارات «ديد» به چاپ رسيده. 

آغداشلو ادامه داد: «اين دو حرف» چهارشنبه (8 آبان) ساعت 17 با حضور جمعي از نويسندگان و هنرمندان و با سخنراني احمدرضا احمدي، محمد احصايي و بهرام بيضايي در خانه هنرمندان رونمايي خواهد شد. همچنين در اين مراسم سه تابلو نقاشي‌ را بعد از 33 سال به عنوان نمونه مستقل براي دو روز رونمايي، به نمايش مي‌گذارم.

وي با اشاره به اينكه هم اكنون مشغول نگارش مقاله‌اي درباره نقاشي معاصر چين است، يادآور شد: كتاب «كاشان در عرصه هنرهاي تجسمي» اثر ديگري است كه مراحل پاياني نگارش را طي مي‌كند. در اين اثر به هنرمندان كاشان در 5 هزار سال گذشته پرداخته و گزارش مفصلي از هنرهاي تجسمي پيش از تاريخ اسلام تا امروز ارايه كرده‌ام كه توسط بنياد كاشان منتشر می‌شود.
کد مطلب : ۲۷۷۴۹
http://www.ibna.ir/vdci3yar.t1ay52bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما