کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در گفت‌و‌گو با ایبنا عنوان شد؛

سنندج مهیای برگزاری کنگره مشاهیر کُرد

برزنجی: کنگره مشاهیر کرد 11 و 12 تیرماه در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود

4 تير 1398 ساعت 15:28

مسئول دبیرخانه کنگره مشاهیر کُرد گفت: سنندج مهیای کنگره‌ای در حد مشاهیر کرد است.


عدنان برزنجی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، گفت: کنگره مشاهیر کرد، با هدف معرفی، شناخت بزرگان و مفاخر عرصه فرهنگ و هنر کرد و تقدیر از سال‌ها خدمت و تلاش نام‌آوران کرد در سراسر دنیا پیش‌بینی شده است.

وی معرفی ظرفیت‌های فرهنگی سنندج و تکریم و معرفی مفاخر کرد را یک رویداد بزرگ فرهنگی دانست و افزود: امیدواریم این دوره از کنگره مشاهیر کرد به گونه‌ای برگزار شود که برندی برای دوره‌های آتی آن و الگویی برای دیگر استان‌های کشور باشد.

مسئول دبیرخانه کنگره مشاهیر کرد با اشاره به روند برگزاری این کنگره بیان کرد: تدابیر لازم برای هر چه بهتر برگزار شدن این رویداد فرهنگی اندیشیده شده و سنندج مهیای کنگره‌ای در حد مشاهیر کرد است.وی با اشاره به برگزاری کنگره فرزانگان کرد و وجه تمایز آن با کنگره مشاهیر کرد، اذعان کرد: در کنگره مشاهیر کرد از مفاخر کرد زنده و کردشناسان در سطح بین‌المللی تجلیل می‌شود.

این فعال فرهنگی همچنین گفت: تلاش شده است مشاهیر کرد در همه بخش‌ها اعم از هنرمندان، ادیبان، شاعران، کارآفرینان، ورزشکاران، علما و تمام کسانی که در بخش‌های مختلف نام‌آور بوده‌اند، معرفی شوند و در همین راستا نیز کمیته علمی کنگره در 6 بخش از اساتید دانشگاهی و متخصصان هر حوزه نکته نظرات خود را اعلام و به جمع بندی نهایی رسیده است.

مسئول دبیرخانه کنگره مشاهیر کرد اضافه کرد: در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این کنگره، 6 کمیته شامل مالی، امنیت و انتظامات، پشتیبانی، اطلاع رسانی و فضای مجازی، تبلیغات و فضاسازی و تشریفات و امور بین الملل تشکیل شده است.

برزنجی با اشاره به اینکه دانشگاه کردستان مسئولیت کمیته علمی این کنگره را بر عهده دارد، گفت: ذیل این کمیته هم کارگروه‌های هنر، زبان و ادبیات، علوم پایه و مهندسی، کشاورزی و علوم پزشکی و طب سنتی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در برگزاری این کنگره تلاش شده است از تمام ظرفیت‌های فرهنگی و اقشار مختلف مردم در حوزه‌های مختلف بهره گرفته شود، افزود: خوشبختانه فعالان فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر استان در کنار مسئولان استانی به خوبی و در حد قابل توجه ما را در برگزاری کنگره مشاهیر کرد یاری رساندند و قدردان این حمایت‌ها و تلاش‌ها هستیم و خواهیم بود.

برزنجی در پایان به ویژه برنامه‌های جنبی کنگره مشاهیر کرد اشاره کرد و یادآور شد: برپایی نمایشگاه آثار خوشنویسی اساتید خوشنویس ایران، برپایی نمایشگاه کتاب، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، افتتاح پارک مشاهیر کرد، برگزاری چندین شب شعر و کنسرت‌های موسیقی از جمله ویژه برنامه‌های که در طول برگزاری این کنگره در سنندج پیش بینی شده است.

یادآوری می‌شود، کنگره مشاهیر کرد در روزهای 11 و 12 تیرماه جاری با تجلیل از مفاخر و مشاهیر کرد در سالن آمفی تئاتر دانشگاه کردستان برگزار می‌شود.


کد مطلب: 277374

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/tolidi/277374/سنندج-مهیای-برگزاری-کنگره-مشاهیر-ک-رد

ایبنا
  http://www.ibna.ir