بیش از 2 هزار تصویر از رزمندگان بلاروس در جنگ جهانی به نمایش درآمد. این تصاویر در زمان پروژه وطن پرستانه «ماراتون جوانان 75» مربوط به 75 سالگی آزادسازی بلاروس از دست اشغالگران فاشیست آلمانی جمع آوری شده است.
بیش از 2 هزار تصویر از رزمندگان بلاروس در جنگ جهانی به نمایش در آمد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بیش از دو هزار تصویر از رزمندگان بلاروس در جنگ جهانی به نمایش درآمد. این تصاویر در زمان پروژه وطن پرستانه «ماراتون جوانان 75» مربوط به 75 سالگی آزادسازی بلاروس از دست اشغالگران فاشیست آلمانی جمع آوری شده است.

به گفته الگ دیکون، دبیر دوم کمیته مرکزی «اتحادیه جوانان جمهوری بلاروس» هدف اصلی از این پروژه، حفظ یادگار تاریخی و انتقال آن به نسل‌هاست. یکی از رویدادهای مهم این گردهمایی، این بود که شرکت کنندگان آن یعنی فعالان اتحادیه جوانان بلاروس، روسای اتحادیه‌های صنفی، نمایندگان نیروهای مسلح، ارگان‌ها و بخش‌های امور داخلی و مسئولانی از مقامات اجرایی محلی تاج گل‌هایی نثار مجسمه یادبود کورگان اسلاوا کردند. این تصاویر در قالب کتاب نیز منتشر خواهند شد.عموم کشورهای درگیر در جنگ جهانی دوم برنامه‌های متنوعی را برای حفظ یاد و خاطره سلحشوری‌های مردم و سربازانشان در جنگ دارند. این برنامه‌ها که به صورت منظم نیز برگزار می‌شود، فرصت خوبی برای ما ایرانیان است که در زمینه پاسداشت این خاطرات نیز به تبادل فرهنگی بپردازیم. 

خوب است که ارگان‌های مشابه در ایران مانند «بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس» ضرورت دارد تا با همتایان خود در دیگر کشورها ارتباط برقرار کرده و با حضور در چنین برنامه‌هایی و یا برگزاری نشست با نهادهای برگزار کننده این برنامه‌ها در دیگر کشورها و تبادل کتاب با آنها، زمینه آشنایی غیرایرانی‌ها با هشت سال دفاع مقدس در ایران را نیز فراهم آورند. ضرورت ترجمه و انتشار تاریخ دفاع مقدس در ایران به زبان‌های زنده دنیا نیز بیش از پیش حس می‌شود. برنامه‌ای که به نظر می‌رسد تاکنون از آن غفلت شده است. این ارتباط فرهنگی می‌تواند در شرایط فعلی که کشور در همه زمینه‌ها تحت فشار غرب قرار دارد، حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی ایران را برای مردم دیگر کشورها اثبات کند. 
کد مطلب : ۲۷۷۳۶۵
http://www.ibna.ir/vdch-qnim23nqxd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما