آئین افتتاح هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت و رسانه های دیجیتال استان قم پنج شنبه 26 اردیبهشت در مجتمع ناشران قم برگزار شد.
هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت و رسانه‌های دیجیتال استان قم آغاز به کار کرد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت و رسانه‌های دیجیتال استان قم شامگاه پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه با حضور سیدمحمد رضا‌هاشمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن مالکی‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر، محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، حمید خرمی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم و دیگر مسئولین استان افتتاح شد.

سیدمحمد رضا‌هاشمی معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، ضمن تسلیت ایام وفات حضرت خدیجه (س) با اشاره به اهمیت توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی گفت: فراهم آوردن بسترهای قرآنی برای توسعه و ترویج مفاهیم و فرهنگ قرآن یکی از وظایف مسئولین است و برگزاری نمایشگاه قرآن می‌تواند در این راستا تعریف شود.

وی افزود: ماه مبارک رمضان که ماه قرآن است بهترین فرصت برای اینگونه فعالیت‌ها و تلاش برای ارتباط جامعه با این منبع نورانی است.
 

سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز با معرفی کردن ماه رمضان به عنوان ماه قرآن تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان پرداختن ویژه به مباحث قرآنی توسط دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود. نمایشگاه قرآن و عترت یکی از برنامه‌های ثابت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم است که به صورت مداوم پیگیری می‌شود.

حسینی کاشانی بیان کرد: هدف اصلی نمایشگاه این است که بستری فراهم شود تا مجموعه‌های مختلف قرآنی بتوانند آخرین دست آوردهای خود را در زمینه ی کتاب و نرم افزار‌های مرتبط با مباحث قرآنی در نمایشگاه عرضه کنند.

یادآوری می‌شود این دوره از نمایشگاه قرآن و عترت که از 26 اردیبهشت الی 2 خرداد ادامه خواهد داشت به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم، شرکت تعاونی ناشران قم، مجتمع ناشران، اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت استان قم، شهرداری قم برگزار؛ و ساعت بازدید از هر شب از ساعت 21:30 الی 1:30 بامداد در مجتمع ناشران واقع در بلوار معلم است.
کد مطلب : ۲۷۵۸۳۱
http://www.ibna.ir/vdcdsk0xfyt05j6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما