مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم عنوان کرد؛

کمبود بودجه نباید به معنای توقف فعالیت های فرهنگی باشد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم: با توجه به کمبود بودجه باید از توان و ظرفیت کتابخانه‌ها برای رونق بیشتر فضای کتابخوانی استفاده کرد.
کمبود بودجه نباید به معنای توقف فعالیت های فرهنگی باشد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، نشست هم اندیشی مدیران کتابخانه‌های قم با حضور حجت الاسلام و المسلمین امیرعطاءاله جباری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم و کارشناسان ستاد به میزبانی کتابخانه علامه امینی برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به ارسال فراخوان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و آشنایی با شیوه‌های برگزاری مسابقه در گروه‌های سنی مختلف گفت: شایسته است همکاران ضمن تبلیغ و ترویج این جشنواره، به تشویق و مراجعه کنندگان برای شرکت در پویش کتابخوان مجازی بپردازند.
 
حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری ضمن ابراز خرسندی از اتصال کتابخانه‌های عمومی استان به اینترنت، بیان کرد: نهاد با ایجاد سامانه‌های متعدد سعی در حذف کاغذ و پرهیز از هزینه‌های اضافی دارد که امری پسندیده‌ای است. این سامانه‌ها آرشیو و سند خوبی برای فعالیت‌های همکاران است که باید به آن توجه داشته باشیم.
 
جباری گفت: با توجه به کمبود بودجه باید در هزینه‌ها صرفه جویی کرد و این به معنای عدم انجام کار فرهنگی نیست بلکه باید از توان و ظرفیت کتابخانه، برای رونق بهتر و بیشتر فضای کتابخوانی در جامعه استفاده کرد.
 
وی با توجه به آسیب‌های برجا مانده از سیل اخیر یادآور شد: با بهره مندی از ظرفیت خیرین و دیگر مراجعه کنندگان می‌توانیم نسبت به تهیه اقلام فرهنگی همچون کتاب و اسباب بازی برای ارسال به مناطق سیل زده گام  مثبتی برداریم.
کد مطلب : ۲۷۳۹۹۴
http://www.ibna.ir/vdcb9fb5arhbz9p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما