کتاب «مروری بر فرهنگ عامه دامغان» به قلم بانو عالیه کشاورز دامغانی از سوی انتشارات مشق شب چاپ و راهی بازار نشر شد.
انتشار «مروری بر فرهنگ عامه دامغان» در واپسین روز سال 97
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، عالیه کشاورز دامغانی درباره محتوای این کتاب گفت: هر استان و یا شهرستانی آداب و رسوم خاصِ اقلیم خود را دارد و من هم در این کتاب سعی کرده‌ام این آداب، سنت‌ها، عقاید و ضرب المثل‌های شهرستان دامغان و روستاهای آن را که با وجود گذشت زمان، هنوز هم به آن معتقد هستند، یادآوری کنم.
 
وی افزود: از این میان، آداب و رسوم ماه مبارکِ رمضان، مراسم عروسی‌ها و تشریفات نوروز از جایگاه و منزلت خاصی برخوردار بوده و هست، که در این کتاب به تفصیل به آن پرداخته‌ام.
 
نویسنده کتاب مروری بر فرهنگ عامه دامغان گفت: در عصر تکنولوژی و امکانات امروزی، آن آداب و رسوم و عقاید گذشته کمرنگ شده و با امکانات و تشریفات فعلی، آن شور و حال و گرمای خاص تا حدی به فراموشی سپرده شده است.

کشاورز تصریح کرد: از آنجایی که جوانان خوش ذوقِ نسل جدید که مشتاق دانستن آداب و رسوم قرن‌های گذشته و طریقۀ زندگی گذشتگان، عقاید، لهجه‌ها، ضرب المثل‌ها و در واقع سنت‌های پیشینیان هستند، بر آن شدم که آنچه از هفتاد سال گذشته به خاطر دارم را به رشتۀ تحریر در آورم و به خوانندگان خوش ذوق دامغانی و پژوهشگران فرهنگ عامه تقدیم کنم.
 
یادآوری می‌شود، این کتاب در قطع رقعی و 96 صفحه در  اسفند ماه سال 1397 توسط انتشارات مشق شب چاپ و راهی بازار نشر شده است.
کد مطلب : ۲۷۳۴۳۲
http://www.ibna.ir/vdcipparrt1ay52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما