نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید حامی فرهنگ کتابخوانی، ناشران و نویسندگان باشد.
دولت باید حامی فرهنگ کتابخوانی، ناشران و نویسندگان باشد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، سهراب گیلانی در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان با بیان این مطلب گفت: یکی از بهترین دستاوردهای انقلاب کتاب و کتابخوانی بوده و نمایشگاه، حاصل تلاش و زحمت فرهیختگانی است که مباحث فرهنگی را مکتوب کرده  و در اختیار مردم قرار می‌دهند.

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از ضرورت‌های انقلاب اسلامی، برپایی نمایشگاه‌های کتاب است و دولت باید به صورت جدی از مقوله فرهنگ کتابخوانی، ناشران و نویسندگان کتاب حمایت ‌کند.

وی با بیان اینکه تاریخ یک ملت در صورتی ماندگار است که نوشته و کتابت شود، افزود: یکی از مهمترین ابعاد و ماهیت‌های انقلاب ما فرهنگ بوده و باید گفت انقلاب ما انقلابی، فرهنگی اسلامی است.

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی، برپایی نمایشگاه کتاب را ضروری دانست و تصریح کرد: ایران کشوری با تمدن و فرهنگ است و در تاریخ بشریت نقش بسزایی داشته و کتاب هم در جمهوری اسلامی جایگاه ویژه و اهمیت خاصی دارد.

وی ادامه داد: دستاوردها باید به صورت کتاب و مستند در اختیار مردم قرار گیرند و نمایشگاه کتاب فرصت خوبی برای محقق کردن این امر است.

گیلانی در پایان از اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی خوزستان در برگزاری مطلوب این نمایشگاه قدردانی کرد.
کد مطلب : ۲۷۱۷۰۸
http://www.ibna.ir/vdccxsqi42bqmm8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما