جشن تولد خبرگزاری کتاب برگزار شد:

​ایبنا 14 ساله شد

جشن چهار‌ده سالگی تنها خبرگزاری تخصصی کتاب در ایران با حضور چهره‌های فرهنگی در تحریریه این رسانه برگزار شد.
​ایبنا 14 ساله شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) همزمان با ششمین روز از بیست‌و‌ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور نیکنام حسینی‌پور؛ مدیر‌عامل موسسه خانه کتاب، احمد مسجد‌جامعی؛ عضو شورای شهر اسلامی تهران، محمود آموزگار؛ رئیس اتحادیه و دبیران ادوار مختلف هفته کتاب، جشن تولد چهار‌ده ‌سالگی ایبنا برگزار شد.
 
همچنین در این مراسم سید‌فرید قاسمی؛ نویسنده و کتاب‌پژوه، حجت‌الاسلام محمد‌رضا زائری و علی‌اصغر محمد‌‌خانی از اعضا هیات مدیره موسسه خانه کتاب نیز حضور داشتند.
 
مسجد‌جامعی در این آئین ضمن تبریک میلاد رسول اکرم(ص) و امام‌جعفر صادق(ع) با تاکید بر اهمیت خبرگزاری کتاب ایران بیان کرد: کتاب در مقایسه با سایر رسانه‌ها، مقوله متفاوت، ریشه‌دار، و عمیق است.
 
وی با بیان این مطلب که خبرنگاری عشق است افزود: خبرنگاران ایبنا از جان مایه می‌گذارند. خبرگزاری کتاب از سایر رسانه‌های فعال در حوزه کتاب حمایت می‌کند. ایبنا خبرگزاری مادر است..  
 
به گفته این فعال فرهنگی، اهمیت حرفه خبرنگار کتاب، ایجاد تشکل خبرنگاران حوزه کتاب که نخستین‌بار در هفته کتاب طرح شد را ضرورت می‌بخشد.    
 ‌
حسینی‌‌پور نیز در این مراسم صمیمانه، از تشکیل شورای سیاست‌گذاری در ایبنا، افتتاح 12 شعبه خبرگزاری کتاب ایران در سایر استان‌ها خبر داد و گفت: خبرگزاری کتاب ایران باید در حوزه کتاب برای سایر رسانه‌ها نقش پدرانه ایفا کند.

وی همچنین جدید‌‌ترین رویکرد ایبنا را توجه به اخبار فرهنگی هنری استان‌ها برشمرد.

تقدیر از خبرنگاران ایبنا، بخش پایانی این مراسم را تشکیل داد.
کد مطلب : ۲۶۷۹۶۵
http://www.ibna.ir/vdccemqip2bqeo8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما