کتاب «آسمان نزدیک است» خاطرات حجت‌الاسلام داوود محقق‌ کرکی؛ نماینده امام خمینی (ره) در سپاه غرب از دوران دفاع مقدس است که به قلم محمدمهدی بهداروند روایت می‌شود.
​خاطرات یک روحانی رزمنده در «آسمان نزدیک است»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «آسمان نزدیک است: خاطرات شفاهی داوود محقق‌کرکی» نوشته محمدمهدی بهداروند به‌تازگی از سوی انتشارات بوستان کتاب منتشر شده است.

این کتاب در 10 فصل با عنوان‌های «زندانی در غربت»، «روسری گلدار مادر»، «بازگشت به قم»، «ازدواج، تبلیغ و انقلاب»، «از پاکستان به تهران، از تهران به اصفهان»، «حل مشکلات به لطف امام زمان (عج)»، «رزمندگان غواص،‌ اروند را برایمان به ارمغان آوردند»، «شیمیایی شدن،‌ ارمغان جنگ»، «کربلای چهار و پنج، فصل عاشقی‌ها» نُه فصل کتاب هستند و فصل پایانی هم به تصاویر مرتبط اختصاص دارد.
 
در بخشی از مقدمه کتاب به قلم نویسنده آن می‌خوانیم: «نگارش مقدمه‌ای در توصیف مردی بزرگ، دشوار است. هنوز عملیات خیبر انجام نشده بود که به‌عنوان نماینده امام خمینی در سپاه جنوب غرب به همراه رضا سیف‌اللهی راهی اهواز و پادگان گلف شد. در جلسه معارفه ایشان، نماینده امام خمینی در سپاه شهید آیت‌الله فضل‌الله محلاتی با تبسم همیشگی‌شان گفت: از امروز جناب حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ داوود محقق کرکی، نمایندگی امام خمینی را در این قرارگاه عهده‌دار می‌شوند. از تمام فرماندهان انتظار می‌رود کمال همکاری را با ایشان داشته باشند. از آن روز 34 سال می‌گذرد و او بازنشسته شده و اکنون در قم زندگی می‌کند.»
 
نخستین چاپ کتاب «آسمان نزدیک است: خاطرات شفاهی داوود محقق‌کرکی» در 304 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 22 هزار تومان از سوی انتشارات بوستان کتاب راهی بازار نشر شده است.  
 
 
کد مطلب : ۲۶۷۸۷۷
http://www.ibna.ir/vdceff8wfjh8pvi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما