معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد:

۲۵ سال صدرنشینی در کنکور را مثبت نمی‌دانم

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد با اشاره به اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: متاسفانه انتظارات ما در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی برآورده نمی‌شود و متولیان فرهنگی اجتماعی باید مسئولانه‌تر نسبت به آن عمل کنند.
۲۵ سال صدرنشینی در کنکور را مثبت نمی‌دانم
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از یزد، محمدعلی طالبی، امروز سه‌شنبه پانزدهم آبان‌ماه در نشست خبری بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در یزد گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ما باید برنامه‌های خود را در راستای نشان دادن ابعاد عملکردی جمهوری اسلامی قرار دهیم.

وی افزود: متاسفانه انتظارات ما در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی برآورده نمی‌شود و متولیان فرهنگی اجتماعی باید مسئولانه‌تر نسبت به آن عمل کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد خاطرنشان کرد: امروز باید نسل کودک و نوجوان خود را به سمت مطالعه و کتابخوانی سوق دهیم زیرا در آموزش و پرورش به نحوی گرفتار کنکورزدگی شده‌ایم و امر کتابخوانی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

طالبی با اشاره به صدرنشینی ۲۵ ساله استان یزد در کنکور سراسری گفت: بحث ۲۵ سال صدرنشینی کنکور را خیلی خوب نمی‌دانم زیرا کودکان ما فاقد مهارت زندگی هستند و فواید آشکاری برای ما نداشته است.

وی گفت: در پیش‌دبستانی‌ها تشویق به کتاب و کتابخوانی به خوبی انجام می‌شود ولی زمانی که این کودکان به زمان کنکور نزدیک می‌شوند ما کمتر شاهد این برنامه‌های کتابخوانی هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد بیان کرد: رمان خواندن آثار و نتایج بسیار خوبی دارد و می‌توان از طریق پیوستگی در رمان خواندن به این پیوستگی آموزشی در زندگی برسیم. انتظار از آموزش و پرورش بالا است و ما می‌خواهیم در شورای آموزش و پرورش طرحی در راستای کتابخوانی مصوب شود تا ما شاهد راهبرد آموزش و پرورش در کتاب و کتابخوانی باشیم.

وی گفت: ما باید شاخص برنامه‌ها را به گونه‌ای ارتقا دهیم تا بتوانیم به عنوان پایتخت کتاب ایران را دست پیدا کنیم و اگر بتوانیم ترویج فرهنگ کتابخوانی داشته باشیم گامی مثبت است.
 
کد مطلب : ۲۶۷۲۳۲
http://www.ibna.ir/vdcjtae88uqem8z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Romania
از عوامل بسیار مهم در گسترش فرهنگ مطالعه در بین جوانان و به طور کلی افراد یک جامعه آرامش خیال است در این وانفسای اقتصادی که اکثر مردم در گیر تامین حداقل معاش خود هستند نباید انتظار انقلاب یا معجزه ای در گسترش مطالعه در مردم داشت هر چند قیمت خود کتاب هم بسیار گران شده است