مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد مطرح کرد:

ثبت یک هزار باشگاه کتابخوانی در یزد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد تاکید کرد: کسب عنوان شهر خلاق کتابخوانی و برگزیده شدن در طرح مروجان کتاب از جمله اهدافی بوده است که ما آن را پیگیری کرده‌ایم.
ثبت یک هزار باشگاه کتابخوانی در یزد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از یزد، مجید جوادیان‌زاده (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد)، امروز سه‌شنبه پانزدهم آبان‌ماه در نشست ستاد بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در یزد گفت: از ۲۴ آبان تا اول آذر به عنوان هفته کتاب نام‌گذاری شده که برنامه‌های مختلفی در این هفته ملی به صورت استانی نیز انجام می‌شود.

وی افزود: ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد معتقدیم که کتاب پایدارترین محور فرهنگی است و به نوعی برنامه‌های خود را در این راستا متمرکز کرده‌ایم و انتخاب شدن به عنوان پایتخت کتاب ایران و پایتخت کتاب جهان از جمله برنامه‌های ما است. «حال خوش خواندن» نیز به عنوان شعار هفته کتاب است که این شعار به ما کمک می‌کند تا حال خوش و بهتری در این زمینه داشته باشیم.

جوادیان‌زاده تصریح کرد: رویدادهای مهم کتابخوانی پیش رو در گستره ملی شامل انتخاب و معرفی پایتخت کتاب جهانی، سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی، تقدیر از مروجان کتابخوانی، دوشنبه‌های کتابخوانی و ... است. در چارچوب هدف‌گذاری‌ها ما برنامه‌های مختلفی داریم که حضور مستمر در چهار دوره گذشته پایتخت ایران، کسب عنوان شهر خلاق کتابخوانی و برگزیده شدن در طرح مروجان کتاب از جمله اهدافی بوده است که ما آن را پیگیری کرده‌ایم.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد افزود: ثبت یک هزار باشگاه کتابخوانی با حضور بیش از ۱۵ هزار کودک و نوجوان، کتابخوانی با شعار «یزد شهر جهانی، هزار باشگاه دانایی» از جمله اقدامات در این حوزه بوده است. برنامه‌های شاخص هفته کتاب در استان یزد نیز شامل افتتاح و برپایی نمایشگاه‌های کتاب در استان، برگزاری کارگاه یک روزه آموزش نویسندگی برای حوزه کودک و نوجوان، اجرای طرح «کتاب و مدرسه»، اجرای طرح سفیران دانایی، طرح موسیقی کتاب، افتتاح و راه‌اندازی دبیرخانه استانی خبرگزاری کتاب ایران، راه اندازی رادیو کتاب، طرح «چهل جشن کتاب در چهل شهر»، رونمایی طرح باغ کتاب، افتتاح نمادین چند باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان از جمله برنامه‌های ما در این طرح است.

وی ادامه داد: بازدید از کتابخانه زرتشتیان، افتتاح باشاه کتابخوانی زرتشتیان، همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب و نشر، تقدیر از مروجان کتاب، کتابگردی با حضور مسئولان و افراد شاخص استان از جمله برنامه‌های دیگر ما در این هفته است.

جوادیان‌زاده در پایان بیان کرد: استان یزد استثنایی‌ترین شرایط خود را در بحث کتاب دارد و جزو ده استان دارای مجوز چاپ کتاب است و تا یک سوم کتاب‌های ناشر را می‌توانیم خرید کنیم. اصولا ما طرح‌های متعدد خرید کتاب داریم که به نوعی از لحاظ فروش و خرید کتاب رتبه اول را در اختیار ما گذاشته و می‌توانیم از این طرح‌ها برای کتابخوان شدن شهروندان یزدی استفاده کنیم.
کد مطلب : ۲۶۷۲۱۷
http://www.ibna.ir/vdccsmqim2bqei8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما