معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:

هزار باشگاه کتابخوانی در یزد تشکیل می‌شود

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به برگزاری طرح «باشگاه کتابخوانی» گفت: یک هزار باشگاه کتابخوانی دانایی با شعار «یزد، شهر جهانی، هزار باشگاه دانایی» در یزد تشکیل می‌شود.
هزار باشگاه کتابخوانی در یزد تشکیل می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از یزد، سیدخلف حوتی‌نژاد؛ معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در نشست ستاد جشنواره «روستای دوستدار کتاب و تجلیل از مروجان کتاب» در بخش مروست گفت: امروز شاخص‌های فرهنگی را می‌توان به بخش‌های مختلف معرفی کرد که یکی از آن‌ها میزان سرانه کتابخوانی و مطالعه است.

وی افزود: ما معتقدیم که باید فعالیت‌های متعددی در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی داشته باشیم و تنها به آمار کتاب و کتابخانه اکتفا نکنیم و در کنار آن به فرهنگ مطالعه نیز توجه داشته باشیم.

حوتی‌نژاد بیان کرد: ما در سطح استان و کشور به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی طرح‌های مختلفی از جمله «جشنواره روستایی و عشایر دوستدار کتاب» و جشنواره «مروجان کتاب و جام باشگاه‌های کتاب خوانی» را داریم که امیدواریم به خوبی بتوانیم برای آن‌ها فرهنگ‌سازی کنیم.

وی ادامه داد: در طرح «جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان» ما سعی داریم با راه‌اندازی یک هزار باشگاه دانایی به نوعی این برند را تقویت و با شعار «یزد شهر جهانی هزار باشگاه دانایی» به در این مسیر حرکت کنیم.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: از جمله طرح‌های دیگر ما «تجلیل از مروجان کتاب» استان است. در جامعه هستند افرادی که بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تلاش می‌کنند و دغدغه کتاب را دارند و ما به‌عنوان متولی امر فرهنگ وظیفه داریم از این مروجان امر کتاب و کتاب‌خوانی نیز تجلیل کنیم.
 
کد مطلب : ۲۶۵۶۳۲
http://www.ibna.ir/vdcbfsb55rhb00p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما