انتشارات کتاب جمکران، با 150 عنوان کتاب چاپ نخست و تجدیدچاپی به نمایشگاه کتاب تهران آمد. «باغ طوطی»، «حضرت مهدی فروغ تابان ولایت»، «در کربلا چه گذشت» و «داستان‌هایی از امام زمان (عج)» از جمله کتاب‌های‌ پرفروش سال 96 این انتشارات است.
انتشارات کتاب جمکران با 150 عنوان کتاب به نمایشگاه آمد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات کتاب جمکران به‌عنوان یکی از ناشران برگزیده سال 96 کشور، در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز حضوری پررنگ خواهد داشت.  

150 عنوان کتاب شامل حدود 80 عنوان چاپ نخست از سوی این انتشارات در نمایشگاه کتاب عرضه شده است. دیگر آثار نیز تجدیدچاپ کتاب‌های پرمخاطب انتشارات با تغییرات محتوایی، ویرایش، بازنویسی و تغییرات کتاب‌سازی بوده است.

از جمله کتاب‌های‌ پرفروش و تجدیدچاپی سال 96 می‌توان به «باغ طوطی»، «شصت پرسش اعتقادی»، «و آنکه دیرتر آمد»، «سرود سرخ انار»، «داستان برده‌ها»، «حضرت مهدی فروغ تابان ولایت»، «دخیل عشق»، «در کربلا چه گذشت»، «داستان‌هایی از امام زمان (عج)»، «روزنه‌هایی از عالم غیب»، «امید آخر»، «تاریخ سیدالشهدا (ع)»، «تولدی دوباره»، «فواره گنجشک‌ها»، «سمت خدا» و «دریچه‌ای به عالم ولایی» اشاره کرد.

کتاب‌های چاپ نخست انتشارات، در دو دفتر «مهدویت و زندگی» و «گنجشک‌های جمکران»، تدوین شده‌اند که از جمله این کتاب‌ها میتوان از «عصر حیرت»، «جریان‌شناسی اصحاب نبوی»، «فاطمه علی است»، «پیشگویی‌هایی از آخرالزمان»، «ظهور حضرت مهدی (عج) از نگاه قرآن»، «رسول ابلیس»، «دکان‌های کاغذی»، «سفر تا قاف عشق» و ویرایشِ جدید مجموعه‌ کتاب‌های «پاسخ به شبهات» از استاد رضوانی می‌توان نام برد.

دفتر «ادبیات داستانی» که نسبتا نوپا است، بعد از تجربه‌های موفقی چون «باغ طوطی»، «ماهی‌ها پرواز می‌کنند»، «خرمالوها را به گنجشک‌ها بفروش» و «قنوت آخر»، داستان‌های پرمخاطبی همچون «مأموریت در قصر (زندگی داستانی علی بن یقطین)»، «جایزه تابستانی»، «کمیک استریپ‌های شهاب»، «تفنگمو زمین نذار»، «نخلستانی از فانوس» را در سال 1396 منتشر کرده است.

با تأسیس دفتر کودک و نوجوان انتشارات کتاب جمکران با عنوان «گنجشک‌های جمکران» در سال 1394، فعالیت آن تا سال 1396 تولید 135 عنوان کتاب در موضوعات مهدویت، سبک زندگی، آموزش مفاهیم دینی و زندگی، تاریخ اهل‌بیت (ع) و انبیاء بوده است.

از جمله قالب‌های موفق این دفتر، قالب داستانی بوده که در این راستا کتاب‌های پرمخاطبی همچون «جایزه تابستانی»، «پرواز با پاراموتوئر را دوست دارم»، «ضامن‌های معتبر»، «روزی که حیوانات جنگل شکایت‌نامه تنظیم کردند»، «حدیث خوبان»، مجموعه «مژده گل»، مجموعه «غیبت پیامبران»، «دیدار با مسجد جمکران»، «محمدجواد و شمشیر ایلیا»، «قلعه محافظین»، «بچه‌های فرات»،‌ «شکل کوسه»، «کی خانم نارنجی رو ناراحت کرد؟» و «دوران زندگی» منتشر شده است.

از جمله فعالیت‌های جدی انتشارات کتاب جمکران، راه‌اندازی دفتر ترجمه و بین‌الملل انتشارات با تمرکز بر جهانی‌سازی تولیدات بوده که در یک سال فعالیت خود توانسته در زمینه ترجمه، بازاریابی، معرفی و واگذاریِ 45 عنوان از کتاب‌های خود به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، عربی، حوصیایی، سواحیلی، پاکستانی، هندی و اسپانیایی اقدام کند.
کد مطلب : ۲۶۰۴۱۶
http://www.ibna.ir/vdcgqz9x3ak93t4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما