کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مسجد جامعی در گفتگو با ایبنا پیشنهاد«هفته تهران» داد

22 مهر 1396 ساعت 11:47

«هفته تهران» تازه‌ترین پیشنهاد احمد مسجد‌جامعی برای توجه بیشتر به تهران است تا پایتخت در مهرماه صاحب هفته‌ای مخصوص خودش باشد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نام احمد مسجد‌جامعی با تهرانگردی و تاریخ پایتخت گره خورده است. اهمیت شناخت ابعاد فرهنگی و گذشته همچنین روایت‌های این شهر موجب شده تا تعیین «هفته تهران» از سوی این چهره فرهنگی پیشنهاد شود و خبر از پیگیری تحقق آن بدهد.   
  
مسجد‌جامعی در حاشیه نشست بزرگداشت «روز تهران» در ضمن تاکید بر اهمیت توجه به جایگاه فرهنگی تهران به خبرنگار‌ ایبنا گفت: «همه رویداد‌های فرهنگی مانند هفته پژوهش و هفته کتاب با روز پژوهش و روز کتاب شروع شد، به‌عبارت دیگر، با توجه به حجم تولیدات و مطالب مختلف پیرامون کتاب و پژوهش این دو رویداد به هفته، تبدیل شدند.»
 
 این عضو شورای شهر تهران در توضیح پیشنهاد خود گفت: «هر چند در تقویم «روز تهران» اعلام شده، اما ظرفیت تبدیل این روز به «هفته تهران» وجود دارد. هفته‌ای که با عنوان‌های «تهران و کتاب»، «تهران و سینما»، «تهران طبیعت و محیط زیست»، «تهران و پژوهش»، «تهران و معماری»، «تاریخ تهران» و حتی «تهران و  ناهنجاری‌های اجتماعی» می‌تواند شکل بگیرد.»
 
به گزارش ایبنا، شورای شهر تهران سال 1395 مصوب کرد تا 14 مهر‌ماه هر سال به‌عنوان «روز تهران» گرامی‌داشته شود و پیش بینی می شود تهران در مناسبت پیشنهادی صاحب هفته ای شود که امر تحقیق و پژوهش درباره این شهر را پررنگ تر کند.

احمد مسجد جامعی، پیش از این نیز با پیشنهاد روز کتابگردی، همزمان با هفته کتاب، شور و نشاط به کتابفروشی های تهران در این روز  داده است. 


کد مطلب: 252803

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/tolidi/252803/مسجد-جامعی-گفتگو-ایبنا-پیشنهاد-هفته-تهران

ایبنا
  http://www.ibna.ir