کتاب‌ «هستی» نوشته فرهاد حسن‌زاده در برنامه‌های «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» خوانش می‌شود.
​فرهاد حسن‌زاده به کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان می‌رود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» از برنامه‌های ترویج کتابخوانی بین کودکان و نوجوانان است که هر دو هفته یکبار چهارشنبه‌ها از ساعت 16 تا 18 در کافه داستان فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
 
این برنامه به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان برگزار می‌شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شود. بچه‌ها در طول دو هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند. البته این برنامه تا نیمه اسفند هر هفته برگزار خواهد شد.
 
در برنامه‌های پیشین، کتاب‌های «غول بزرگ مهربان» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خوانی، «قلب‌های نارنجی» نوشته مینو کریم‌زاده، «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی، «خانواده آقای چرخشی» نوشته طاهره ایبد، «خانه‌ای در تاریکی» نوشته سیامک گلشیری، «پسرخاله وودورو» ترجمه محبوبه نجف خوانی، «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی، «شاهزاده خانومی در مترو» نوشته محدثه گودرزنیا، «چشم عقاب» نوشته محسن هجری و «گل»، «چشم‌انداز شنبه‌ها» ترجمه شهلا انتظاریان،‌ «زمستان سبز» نوشته نورا حق‌پرست و «پدر، عشق و پسر» نوشته سیدمهدی شجاعی برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شده است.
 
در این جلسه که چهارشنبه (4 اسفند 1395) با حضور فرهاد حسن‌زاده در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، کتاب‌ «هستی» نوشته فرهاد حسن‌زاده خوانش و بررسی می‌شود.
 
کتاب «هستی» از مجموعه رمان نوجوان امروز، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تابستان 1390 همراه با 18 اثر دیگر از این مجموعه منتشر شد.
 
«هستی» داستان دختری نوجوان است که زندگی جسورانه‌اش و شیطنت‌های بچه‌گانه‌اش هم‌زمان با جنگ تحمیلی مشقت‌هایی را برای او به وجود می‌آورد. ویژگی‌های اثر مانند دارا بودن رگه‌هایی از طنز پا به پای کشمکش‌های مختلف خانوادگی و اجتماعی و طعم تلخ بحران خانمان‌سوز جنگ در کنار تعدد شخصیت‌های قابل تأمل که ورود و خروج‌های منطقی و معقولی نیز دارند، داستانی جذاب و مؤثر را رقم زده است.

دوازدهمین جلسه برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» چهارشنبه‌ (4 اسفند‌ماه 1395) از ساعت 16 تا 18 در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی، کتابفروشی کتاب داستان واقع در پاسداران، خیابان زمرد، میدان قبا برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۲۴۵۵۷۹
http://www.ibna.ir/vdcjaie8huqexiz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما