سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه (19 دی‌ماه) در ادامه طرح کتابگردی، با حضور در کتابفروشی فرهنگ معاصر، میهمان اهالی نشر و کتاب خواهد بود.
دیدار معاون فرهنگی وزیر ارشاد با اهالی فرهنگ و نشر در کتابفروشی فرهنگ معاصر
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه (19 دی‌ماه) از ساعت 16 تا 18 با حضور در کتابفروشی فرهنگ معاصر با فعالیت‌های این کتاب‌فروشی آشنا می‌شود و از نزدیک با اهالی فرهنگ و نشر دیدار می‌کند.

مؤسسه فرهنگ معاصر كار خود را از سال 1360 با تجدید چاپ مجموعه فرهنگ‌های دو زبانه انگلیسی و فارسی زنده‌یاد سلیمان حییم آغاز كرد. هرچند مؤسسه در ابتدا، در كنار این فرهنگ‌ها، به انتشار آثار داستانی و غیرداستانی نیز پرداخت، اما هدف نهائی‌اش انتشار كتاب‌های مرجع بود، از این‌رو، در سال‌های بعد كوشید فعالیت خود را به تدریج بر چاپ آثار مرجع متمركز كند.

دست‌اندرکاران مؤسسه فرهنگ معاصر معتقد بودند تألیف و چاپ فرهنگ به دلیل تغییرات مداوم زبان و تحول دانش فرهنگ‌نگاری، فعالیتی نیست كه یک‌بار برای همیشه انجام گیرد، بلكه لازم است بازنگری و نوسازی هر فرهنگ تبدیل به فعالیتی دائمی شود؛ چرا كه حتی جدیدترین فرهنگ‌ها هم بعد از مدتی كهنه می‌‌شوند. برای تحقق این هدف گروهی از برجسته‌ترین زبان‌شناسان و زبان‌دانان برای همكاری دعوت شدند و واحد پژوهش در این مؤسسه تشكیل شد. مهم‌ترین فعالیت‌های واحد پژوهش از بدو تشكیل تاكنون عبارت‌اند از ویرایش و بازسازی فرهنگ‌های قدیمی، تدوین فرهنگ‌های جدید، و ویرایش و آماده‌سازی فرهنگ‌هایی كه خارج از واحد پژوهش تدوین شده‌اند.

با گذشت بیش از دو دهه از تشكیل واحد پژوهش، مؤسسه فرهنگ معاصر توانسته است آثار معتبری در حوزه فرهنگ‌های یک‌زبانه، دوزبانه و دایرةالمعارف‌ها در دسترس دانش‌پژوهان، دانشجویان و دانش‌آموزان قرار دهد.

طرح کتاب‌گردی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف تسهیل دیدار نویسندگان، ناشران و کتابفروشان با این معاونت به‌صورت هفتگی به میزبانی یک کتابفروشی برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۲۳۱۸۲۹
http://www.ibna.ir/vdccisqio2bq148.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما