مصطفی علیپور، شاعر گفت: دو کتاب شعر با نام‌های «در چهارراه بهار نارنج» و «صدای بلدرچین هراسان» را در دست انتشار دارد.
مصطفی علیپور
مصطفی علیپور
مصطفی علیپور در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: دو مجموع شعر با نام‌های «در چهار راه بهار نارنج» و «صدای بلدرچین هراسان» در دست انتشار دارم. این دو مجموعه شعر سروده‌های سال‌های قبل مرا دربرمی‌گیرد.
 
وی افزود: هر دو این مجموعه شعرها در قالب سپید و نیمایی سروده شده و چند رباعی، دوبیتی و غزل هم در آن‌ها به چشم می‌خورد. عمده این شعرها اجتماعی-غنایی است و تجربه‌های شخصی مرا شامل می‌شود.
 
این شاعر ادامه داد: من به این تجربه‌های شخصی وجهی عام بخشیده‌ام و سعی کرده‌ام با این شگرد مخاطبان عام بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.
 
علیپور یادآور شد: گفت‌وگوی بلندی را نیز با مهدی مظفری ساوجی انجام داده‌ام که گزیده‌ای از شعرهایم نیز ضمیمه آن‌هاست. این کتاب نیز به زودی در دست ناشر قرار خواهد گرفت. شعرهای این کتاب هم به انتخاب مظفری ساوجی است.
 
نویسنده کتاب «می‌تراود مهتاب» گفت: مجموعه نقدهای ادبی‌ام نیز از سوی انتشارات حوزه هنری چاپ خواهد شد. این کتاب را نیز که کتاب تقریباً قطوری است جمع‌آوری کرده‌ام و آماده انتشار است.
 
مصطفی علیپور متولد 1340 در شهرستان تنکابن و فارغ‌التحصیل کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است. وی کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه فردوسی مشهد دریافت کرده است.
 
او از سال 1363 به‌طور جدی آغاز به سرودن شعر کرده است و نخستین اثر او در سال 1373 با عنوان «از گلوی کوچک رود» منتشر شد.
 
از دیگر آثار او می‌توان به کتاب‌های «هفت بند مویه»(مجموعه شعر، 1377، مزامیر)، «گزیده ادبیات معاصر شماره 57»(نیستان سال 80، چاپ دوم سال 81)، «می‌تراود مهتاب»(مقدمه‌ای بر زبان شعر معاصر)، «روایت تحلیلی زندگی و اندیشه حلاج»، «از همدان تا صلیب»(روایت زندگی و اندیشه عین‌القضات) و «زندگی و اندیشه شهاب‌الدین سهرودی» اشاره کرد.
 
کد مطلب : ۲۲۶۵۵۱
http://www.ibna.ir/vdciwqarzt1arw2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما