انتشارات مروارید کتاب «برای تو و ماه نغمه سردادم» را راهی بازار نشر کرد؛ این اثر گزیده اشعار «کارل سندبرگ» شاعر آمریکایی با ترجمه احمد پوری را دربردارد.
گزیده اشعار «کارل سندبرگ» کتاب شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «شعرهای شیکاگو»، «چنگه‌ها»، «اشعار جنگ (1915 ـ 1914)»، «راه و پایان»، «مه و آتش‌ها»، «سایه‌ها» و «روزهای دیگر» عناوین بخش‌های کتاب «برای تو و ماه نغمه سردادم» را شامل می‌شوند.
 
«کارل سندبرگ» شاعر آمریکایی در 1878 در ایلی‌نوی به دنیا آمد. خانواده او از مهاجران تنگدستی بودند که زندگی پرمشقتی داشتند. سندبرگ برای کمک به اقتصاد خانه در 12 سالگی تحصیل را ترک کرد و به کارگری پرداخت. علاقه او به ادبیات از همان آغاز نوجوانی به چشم می‌خورد. وی اوقات بیکاری خود را به خواندن کتاب و نوشتن می‌گذراند، تا اینکه در سال 1916 نخستین مجموعه شعرش با نام «شعرهای شیکاگو» که تصویری دردناک از محرومان و طبقه زحمتکش جامعه بود، به چاپ رساند.
 
کارل سندبرگ را زبان گویای ستم‌دیدگان جامعه آمریکا می‌نامند. او دوبار برنده جایزه معتبر «پولیتزر» شد. و در 1967 که از دنیا رفت، از خود چندین مجموعه شعر، داستان کوتاه، رمان و زندگی‌نامه به جا گذاشت.
 
احمد پوری، نویسنده و مترجم، متولد 1322 در تبریز سال 1357 از دانشگاه نیوکاسل انگلستان در رشته زبان‌شناسی فارغ‌التحصیل شد. داستان‌های کوتاه او در مجلات پیش از انقلاب از جمله «فردوسی» و «نگین» به چاپ رسید.
 
افزون بر بیست جلد گزیده شعر از شاعران جهان از جمله پابلو نرودا، ناظم حکمت، آنا آخماتوا، نزارقبانی، یانیس ریتسوس و ... به فارسی برگردانده که غالباً به چاپ‌های متعدد و دو رقمی رسیده‌اند. نخستین رمان او «دو قدم این‌ور خط» با استقبال زیادی رو‌به‌رو شده است.
 
نخستین چاپ کتاب «برای تو و ماه نغمه سردادم» اثر «کارل سندبرگ» شاعر آمریکایی با ترجمه احمد پوری، با شمارگان هزار و 100 نسخه، 128 صفحه و به بهای هفت هزار و 500 تومان از سوی انتشارات مروارید راهی بازار نشر شده است.
کد مطلب : ۲۲۴۴۴۵
http://www.ibna.ir/vdci55arwt1ar52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما