جلسه نقد و بررسی کتاب «شازده کوچولو» اثر آنتوان دوسنت اگزوپری با ترجمه زهرا تیرانی فردا سه‌شنبه 28 بهمن در کتابخانه انصار برگزار می‌شود.
«شازده کوچولو» با ترجمه تیرانی نقد می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در این نشست که با حضور منتقدان و مترجم کتاب برپا می‌شود، مخاطبان کتاب و علاقه‌مندان به داستان «شازده کوچولو» به ارائه نظرات خود خواهند پرداخت.

اگزوپری نویسنده فرانسوی که در سال 1900 متولد شد در زندگی کوتاه خود کتاب‌های مختلفی نوشت که «شازده کوچولو» یکی از پرفروش‌ترین آن‌هاست.
 
«خلبان جنگ»، «پست جنوب» و «پرواز شبانه» نام معروف‌ترین کتاب های اوست. وی در سال 1944 هنگام پرواز با هواپیمایش درگذشت. داستان «شازده کوچولو» نیز داستان شهریار کوچکی است که هواپیمایش در صحرایی روی زمین خراب می‌شود و ناچار می‌شود از سیاره‌ای دیگر روی زمین توقف کند.
 
این داستان نه تنها برای نوجوانان که برای بزرگسالان نیز حاوی نکته‌ها و سرشار از پندهای زندگی است. شازده کوچولو در این داستان نگران گلش است که در سیاره‌ای دیگر دور او تجیر کشیده تا گیاهان بائوباب او را نابود نکنند. در خلال این کتاب شازده کوچولو از نگهداری آنچه دوستش می‌داریم برای خواننده می‌گوید و این‌که چه‌گونه باید از یک گل(که در اینجا به شکل استعاره آمده است) محافظت کرد.
 
کتاب «شازده کوچولو» به روایتی پس از انجیل پرفروش‌ترین کتاب دنیاست و در ایران با ترجمه مترجمانی چون ابوالحسن نجفی، محمد قاضی، احمد شاملو، عباس پژمان، مصطفی رحماندوست و... به فارسی برگردانده شده است. این کتاب سال گذشته به قلم زهرا تیرانی از سوی نشر آموت منتشر شد و در مدتی اندک به چاپ سوم رسید.
 
جلسه نقد و بررسی کتاب «شازده کوچولو» با ترجمه زهرا تیرانی ساعت 16 تا 18 سه‌شنبه 28 بهمن ماه در کتابخانه انصار، تالار ابن‌سینا به نشانی خیابان شریعتی، سه راه طالقانی جنب سینما صحرا برگزار می‌شود.
 
 
کد مطلب : ۲۱۸۱۷۹
http://www.ibna.ir/vdcfecd01w6dyya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما