شکیب‌زاده در مجموعه سه جلدی «فار» به وصیت‌نامه شیهدان پرداخته است. نخستین جلد از این مجموعه آماده انتشار است.
حسن شکیب‌زاده
حسن شکیب‌زاده
حسن شکیب‌زاده به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: اثری سه جلدی درباره وصیت‌های شهیدان به نام «فار» در دست تالیف دارم.

وی درباره محتوای این مجموعه توضیح داد: از سه هزار شهید استان قزوین، حدود یکهزار شهید وصیت‌نامه دارند. با مطالعه این وصیت‌نامه‌ها 800 وصیت‌نامه را قابل انتشار و انعکاس در جامعه دیدم. برای ثبت این وصیت‌نامه‌ها، نکته‌های غیر امروزی را حذف کردم و تنها مطالب کاربردی را بازنویسی و برای انتشار آماده کرده‌ام.

نگارنده «بغض شکسته» با بیان این‌که جلد نخست از مجموعه «فار» آماده انتشار است، در این‌باره گفت: جلد نخست کتاب 260 وصیت‌نامه را شامل می‌شود. در تدوین کتاب، ابتدا زندگینامه مختصری از هر شهید و سپس متن بازنویسی شده هر یک از وصیت‌نامه‌های شهیدان را با عنوان مستقل در 600 صفحه آورده‌ام.

شکیب‌زاده با بیان این‌که برای نخستین‌بار است که وصیت‌نامه شهیدان، در قالب مجموعه سه جلدی «فار» و به چنین شیوه‌ای گردآوری می‌شوند، افزود: این مجموعه برای نهاد‌های فرهنگی که دغدغه نشر فرهنگ اسلامی و ایرانی دارند، قابل استفاده است.

وی درباره دلیل نام‌گذاری این مجموعه با عنوان «فار» توضیح داد: «فار» نام فانوسی دریایی است که با سو سو زدن، جهت رابه مسافران دریا نشان می‌دهد. من وصیت‌نامه شهیدان را برای جامعه چون «فار» می‌دانم.
 
کد مطلب : ۲۱۲۶۰۶
http://www.ibna.ir/vdce7w8wpjh8zpi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما