قائم مقام وزیر ارشاد در حوزه شعر و ادب در گفت‌وگو با «ایبنا»:

سال ۱۳۹۰، سال گسترش شعر در سراسر کشور بود

یحیی طالبیان، قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه شعر و ادب، سال ۱۳۹۰ را سالی توام با تحول و توسعه برای همه کشور عنوان کرد و گفت: برگزاری ششمین جشنواره شعر فجر در ۹ منطقه، علاوه بر تهران گواه همه‌گیری شعر است./
یحیی طالبیان
یحیی طالبیان

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، طالبیان گفت: جشنواره شعر فجر امسال در ابتکاری، در چندین منطقه که تمام کشور را پوشش می‌داد برگزار شد؛ بیش از صد نشست شعرخوانی در استان‌ها برگزار شدند و در آن بیش از دو هزار شاعر شعرهای جدید خود را خواندند. این موضوع باعث شد تعامل خوبی میان تمام شاعران و هنرمندان سراسر کشور صورت پذیرد و این روند در سال‌های آینده هم انجام خواهد شد.

وی افزود: دبیرخانه دایمی جشنواره شعر فجر هم در سال آینده کار خود را به صورت پیوسته پی خواهد گرفت و در طول سال تمام آثار، از سراسر ایران را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد داد و با زمان و آرامش بیشتری به کارهای شاعران رسیدگی خواهد شد.

طالبیان به دیگر نقاط قوت شعر در سال ۱۳۹۰ اشاره کرد و گفت: همایش شاعران و ایران و جهان در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال گذشته آن با فراگیری بیشتری انجام شد و تعداد شرکت‌کنندگان در آن نسبت به سال پیش، چند برابر شده بود و این همایش با هدف ایجاد صلح و تعاملات فرهنگی و ارتباطات مردمی و خودجوش جایگاه بسیار والایی در برنامه‌های ما دارد و در سال آینده هم با هدف گسترش بیش از پیش آن برگزار خواهد شد.

قائم مقام وزیر ارشاد در حوزه شعر و ادب به فعالیت‌های استانی هم اشاره و اضافه کرد: یکی دو همایش در سال ۱۳۹۰ در استان‌ها انجام شدند، از جمله همایش «این قند پارسی» که در روزهای جشنواره شعر فجر و با حضور شاعران خارجی در شیراز برگزار شد. سایر فعالیت‌های استانی هم مانند شب شعر‌ها و همایش‌های یک روزه به نحو خوبی انجام شدند.

طالبیان در پایان گفت: با این‌که برنامه‌های متنوع و متفاوتی در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال‌های پیش انجام شد، اما درصددیم در سال آینده این شرایط بهتر هم بشود برای نمونه، در روز شعر و ادب که در شهریور‌ است برنامه‌های ویژه‌ای داریم که به طور حتم از برنامه‌های سال پیش این روز پربارتر خواهد بود.

کد مطلب : ۱۳۲۷۲۷
http://www.ibna.ir/vdcj88evauqetaz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما