ادبيات مردم‌پسند؛ آسيب‌ها و چالش‌ها/ ۹

خورشاهيان: جامعه باید برای همه قشرها کتاب داشته باشد

هادي خورشاهيان، با بيان اينكه بهتر است ادبيات مردم‌پسند با رعايت قواعد زباني به تعالي برسد، گفت: در جامعه ايده‌آل براي همه گروه‌ها و سليقه‌ها احترام قايلند و جامعه‌ای ايده‌آل است كه مناسب با همه سلیقه‌ها و قشرهایش، کتاب داشته باشد.-
هادي خورشاهيان
هادي خورشاهيان

 به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، خورشاهيان گفت: من از دوران نوجواني آثار نويسندگان عامه‌پسند را مي‌خواندم و اين دسته از آثار واقعا در ميزان علاقه من به مطالعه و داستان تاثير بسزايي داشتند.

وي افزود: آثار مردم‌پسندي كه در غرب توليد مي‌شود، با برخي از آثاري كه در ايران نوشته مي‌شوند‌ متفاوتند و بهتر است نويسندگان ما به زبان در نوشتن اين داستان‌ها توجه بيشتري داشته باشند، ‌چرا كه اين دسته آثار ممكن است به لحاظ تكراي بودن سوژه‌ها به هم شباهت داشته باشند، ‌ولي عامل زبان مي‌تواند در موفقيت اين داستان‌ها موثر باشد.
 
نويسنده «از خواب مي‌ترسيم» ادامه داد: در ايران بعضا آثار قابل‌توجه‌ای در اين زمينه مانند «بامداد خمار» يا «چراغ‌ها را من خاموش مي‌كنم» منتشر شده است، ضمن آنكه آثاري از نويسندگان عامه‌پسند ايراني در دوران پيش از انقلاب نيز مورد توجه بسياري از كتابخوانان بودند.

اين نويسنده افزود: واضح است كه نبايد جلو چاپ آثار مردم‌پسند را گرفت؛ چرا كه اين دسته آثار براي جامعه لازمند و از سوي ديگر شمارگان كتاب‌ها در نبود اين كتاب‌ها بسيار پايين مي‌آيد. 
 
خورشاهيان در پايان گفت: جامعه ايده‌آل جامعه‌اي است كه براي همه گروه‌ها اثر دارد و براي همه سليقه‌ها احترام قايل است. جامعه امروز ما نيز به لحاظ سطح سليقه بسيار خوب است و همه اقشار آن حق دارند كتاب مورد علاقه‌شان را مطالعه كنند.

کد مطلب : ۱۱۶۱۲۶
http://www.ibna.ir/vdcewp8zpjh8zzi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما