بخش عمده‌ای از این مبلغ به روزنامه‌ها و ناشران مجلات و اخبار اختصاص داده می‌شود تا کسری بودجه خود را در مقابل فضای مجازی جبران کنند.
کمک یک میلیارد دلاری گوگل به ناشران و روزنامه‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از رویترز، شرکت گوگل اعلام کرده است قصد دارد طی سه سال آینده یک میلیارد دلار کمک مالی به ناشران سراسر دنیا برای تقویت بخش خبری خود اختصاص دهد.
 
مدیر عامل گوگل می‌گوید بخش عمده‌ای از این مبلغ به روزنامه‌ها و ناشران مجلات و اخبار اختصاص داده می‌شود تا کسری بودجه خود را در مقابل فضای مجازی جبران کنند.
 
ساندار پیچای مدیر عامل غول جستجوی جهان می‌گوید اولین بار بخش خبری گوگل از مجلات و روزنامه‌های آلمانی مثل اشپیگل، دزیت و انتشارات فولدا برزیل حمایت کرده بود.
 
قرار است در این طرح سه ساله بخش خبری گوگل از حدود 200 ناشر در کشورهای مختلف جهان از جمله آرژانتین، استرالیا، بریتانیا، برزیل، کانادا و آلمان حمایت مالی کند. سال گذشته بخش خبری گوگل حدود 162 میلیارد دلار درآمد خالص داشته است.
 
به گفته مسئولان گوگل ناشران می‌توانند داستان‌ها و اخبار خود را در سرویس‌های مختلف گوگل منتشر کنند. اتحادیه ناشران اروپا (EPC) یکی از ارگان‌هایی بوده است که از این طرح گوگل استقبال کرده است ولی اعتقاد دارد به نظر می‌رسد گوگل می‌خواهد قوانین خود را به ناشران و مجلات و روزنامه‌ها تحمیل کند.
 
کد مطلب : ۲۹۶۹۵۴
http://www.ibna.ir/vdccpeqi02bqoo8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما