گزارش‌های جدید موسسات و سازمان‌های آماری در دانشگاه‌های آمریکا نشان می‌دهد دانشجویان این کشور همچنان به خاطر گرانی کتاب‌های درسی چاپی ترجیح می‌دهند از انواع الکترونیک این کتاب‌ها استفاده کنند.
گرانی کتاب درسی و رکود بازار کتاب‌های دانشگاهی در آمریکا
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گودایریدر، گزارش‌های جدید موسسات و سازمان‌های آماری در دانشگاه‌های آمریکا نشان می‌دهد دانشجویان این کشور همچنان به خاطر گرانی کتاب‌های درسی چاپی ترجیح می‌دهند از انواع الکترونیک این کتاب‌ها استفاده کنند.
 
آمارهای ارائه شده توسط موسسه تحقیقاتی آکادمیک لایف‌استایل نشان می‌دهد که دانشجویان آمریکایی نسبت به سال‌های گذشته پول کمتری بابت خرید کتاب‌های چاپی صرف می‌کنند و در عوض ترجیح می‌دهند از نسخه‌های الکترونیک استفاده کنند. بسیاری از دانشجویان تنها به کتابخانه‌ها برای تهیه این کتاب‌ها وابسته هستند.
 
بر اساس آمارهای این موسسه آمریکایی در بین سال‌های 2014 تا 2015 هر دانشجوی آمریکایی سالیانه به طور متوسط 691 دلار برای خرید کتاب‌های درسی چاپی هزینه کرده است درحالی که این رقم بین سا‌ل‌های 2019 تا 2020 به 422دلار رسیده است.
 
موسسه تحقیقاتی لایف‌استایل کاهش 39درصدی خرید کتاب چاپی در سال تحصیلی را عوامل مختلف اقتصادی از جمله افزایش سرسام‌‌‌آور این کتاب‌ها عنوان می‌کند. به گفته این موسسه دانشجویان امسال نسبت به دوره مشابه در سال گذشته حدود 14درصد کاهش خرید در کتاب‌های درسی چاپی داشتند.
 
گزارش استیودنت مانیتور یک موسسه تحقیقاتی در زمینه مسائل مربوط به دانشجویان آمریکایی نیز نشان می‌دهد هر دانشجوی آمریکایی در سال جاری از 422دلار هزینه شخصی برای خرید کتاب تنها 174دلار آن را برای خرید کتاب‌های نو صرف کرده است و مابقی آن را برای خرید کتاب‌های دست‌دوم خرج کرده است.
 
کد مطلب : ۲۹۴۸۲۷
http://www.ibna.ir/vdcj8xe8auqehoz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده شهید سلیمانی
فیلم