کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر 2020 مجازی برگزار می‌شود

29 مرداد 1399 ساعت 9:44

مترجم : مریم سیفی‌پور

25‌امین دوره نمایشگاه کتاب الجزایر که یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های کتاب جهان است به صورت مجازی برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از المصری الیوم- وزارت فرهنگ الجزایر روز دوشنبه(28 مرداد) از برگزاری مجازی قریب‌الوقوع نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

خبرگزاری رسمی الجزایر این خبر را از قول جمال فوغالی، رئیس کمیته کتاب و کتاب‌خوانی در وزارت فرهنگ الجزایر نقل کرد.

فوغانی در این باره گفت: «با توجه به عدم امکان برگزاری این رویداد مهم فرهنگی که سالانه بیش از 1 میلیون بازدیدکننده را به سوی خود جذب می‌کرد تصمیم برای برگزاری نسخه مجازی 25‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر بعد از رایزنی با نمایندگان ناشران داخلی و مقامات این وزارت‌خانه اتخاذ شد.»

او در ادامه افزود که هنوز اما شکل و صورت نهایی و زمان برگزاری نمایشگاه مشخص نشده اما نسخه مجازی این نمایشگاه شامل برنامه دیدارها، جلسات، میزگردها با استفاده از فناوری‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی خواهد یود.

او همچنین امکان راه‌اندازی بستری برای فروش کتاب از طریق اینترنت را با مشارکت کارشناسان این زمینه و خانه‌های نشر الجزایری، عربی و خارجی که در نمایشگاه شرکت می‌کنند محتمل دانست.

 سال گذشته بیش از 1میلیون و 150 هزار نفر از 24‌‌امین دوره نمایشگاه کتاب الجزایر که با حضور بیش از 1000 انتشاراتی از جمله  298 موسسه الجزایری از 36 کشور مختلف از تاریخ  30 اکتبر تا 9 نوامبر برگزار شد بازدید کردند.


کد مطلب: 294650

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/shorttrans/294650/نمایشگاه-بین-المللی-کتاب-الجزایر-2020-مجازی-برگزار-می-شود

ایبنا
  http://www.ibna.ir