بیش از 20 هزار کتاب غیر درسی رایگان در فصل تابستان در اختیار دانش‌آموزان لوکزامبورگ به منظور تشویق به مطالعه قرار گرفت.
بیش از 20 هزار کتاب رایگان برای دانش‌آموزان لوکزامبورگ
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از لیورابدو- وزیر آموزش ملی کودکان و جوانان لوکزامبورگ برای پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان دبیرستانی در فصل تابستان یک کتابخانه رایگان دیجیتال با عنوان «این‌جا بخوانید» راه‌اندازی کرده و بیش از 20 هزار کتاب را به صورت رایگان با حمایت کتابخانه ملی این کشور در اختیار آن‌ها قرار داده است.

این فهرست شامل بیش از 20 هزار کتاب به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسه می‌باشد که  به صورت الکترونیک در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوتر برای تعطیلات تابستانی در دسترس دانش‌آموزان قرار گرفته است.

این پروژه با هدف پرورش ذائقه کتاب‌خوانی  نوجوانان، روی آوردن به مطالعه به عنوان یک سرگرمی آزاد و بدون محدودیت‌های مالی کلید خورده است.

 وزیر آموزش لوکزامبورگ اشاره کرد که هیچ یک از این کتاب‌ها بر اساس برنامه‌های درسی ملی مدارس نیست بلکه کتاب‌هایی است که برای اوقات فراغت در نظر گرفته شده است. در واقع این ابتکار عمل نه می‌تواند جایگزین و نه فعالیتی در جهت اصلاح و بهبود درس خواندن در مدرسه باشد بلکه برای تشویق بیشتر به مطالعه فردی به لطف دسترسی آسان و گسترده نوجوانان به ادبیات در نظر گرفته شده است.

این پروژه علاوه بر پیشنهاد طیف گسترده‌ای از کتاب‌های رایگان و متنوع شامل امکانات دیگری نظیر خواندن آفلاین، رزور کتاب، جستجوی تعاریف در فرهنگ لغات و حفظ یادداشت‌ها و نظرات درباره کتاب‌ها می‌شود.

علاوه بر این‌که همه دانش‌آموزان دبیرستانی در لوکزامبورگ اعم از مدارس دولتی و خصوصی می‌توانند از این امکان استفاده کنند معلمان، مدیران و کتابداران مدارس نیز می‌توانند از امکانات و مزایای آن بهره‌مند شوند.
کد مطلب : ۲۹۲۷۶۳
http://www.ibna.ir/vdcg3x9xwak9yu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما