یکی از آخرین کتاب‌هایی که در نمایشگاه‌های کتاب‌های کمیاب در محله‌های هالیوود به فروش رسیده است نسخه‌ای قدیمی از کتاب در انتظار گودو است...
اعتیاد بازیگران هالیوود به کتاب‌های کمیاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجله هالیوود ریپورتر در گزارشی از نمایشگاه‌های متعدد کتاب‌های قدیمی و کمیابی خبر داده است که مرکز تجمع آن‌ها محله‌های مرفه لس‌آنجلس و تپه‌های هالیوود است که بیشتر بازیگران و ستاره‌های سینمای آمریکا در آنجا زندگی می‌کنند.

در این گزارش گفته می‌شود که اکثر بازیگران معروف هالیوود عاشق جمع‌آوری کتاب‌های کمیاب و نایاب از سراسر جهان هستند و به خاطر همین بیشتر نمایشگاه‌ها و حراجی‌های مربوط به این نوع کتاب‌ها در محله‌های بالای لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

در یکی آخرین این نمایشگاه‌ها کتاب‌های کمیابی از نویسندگان متعدد عرضه شد که مشتری‌های آن‌ها را بازیگران سینما بودند. تونی بیل از کارگردانان برجسته هالیوود، کاتلین کندی تهیه‌کننده و جفری فیسکین نمایشنامه نویس هالیوود هر کدام مجموعه‌ای نفیس از کتاب‌های قدیمی دارند.

 براد پیت و استیو مارتین در نمایشگاه بین‌المللی کتاب‌های قدیمی کالیفرنیا که در سال جاری در پاسادنا برگزار شد از بزرگ‌ترین خریداران این آثار بودند. براد پیت در این نمایشگاه سه نسخه از دست‌نوشته‌های رابرت فرانک نویسنده مشهور آمریکایی را خرید ولی در میان بازیگران هالیوود جانی دپ مشهورترین و در حقیقت معتادترین فرد به کتاب‌های کمیاب محسوب می‌شود که کلکسیون شخصی وی کتاب‌هایی در خود جای داده است که هر کدام میلیون‌ها دلار ارزش دارد.

از جمله این آثار می‌توان به اولین نسخه چاپی کارهای جک کروش، آرتور ریموند، دیلان توماس و ادگار آلن پو اشاره کرد که دپ هر کدام را با قیمت‌های گزافی تهیه کرده است.
 
یکی از آخرین کتاب‌هایی که در نمایشگاه‌های کتاب‌های کمیاب در محله‌های هالیوود به فروش رسیده است نسخه‌ای قدیمی از کتاب در انتظار گودو نوشته ساموئل بکت است که توسط جان لاروکت به قیمت 125هزار دلار خریداری شده است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران به صراحت خود را معتاد این کتاب‌ها معرفی می‌کند و می‌گوید بسیاری از شب‌ها در حالی به رخت‌خواب می‌روم که بالای سرم کتاب‌هایی با ارزش 20هزار دلار است.
کد مطلب : ۲۸۵۲۹۶
http://www.ibna.ir/vdcjhie8muqeo8z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما