مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت برای اولین بار دو روز پایانی نمایشگاه را به فروش کتاب توسط ناشران اختصاص داده‌اند.
کتاب‌فروشی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت افزایش یافت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت برای اولین بار تصمیم گرفتند روزهایی نیز برای کتاب‌فروشی اختصاص دهند. نمایشگاه کتاب فرانکفورت امسال قرار است از تاریخ 16 اکتبر به مدت چهار روز برگزار شود.
 
مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت برای اولین بار دو روز پایانی نمایشگاه را به فروش کتاب توسط ناشران اختصاص داده‌اند. در گذشته ناشران تنها می‌توانستند در ساعات پایانی به صورت محدود اقدام به فروش کتاب کنند.
 
این تصمیم مسئولان نمایشگاه فرانکفورت به تایید اتحادیه کتابفروشان و ناشران آلمان نیز رسیده است. گفته می‌شود بر اساس قوانین این اتحادیه ناشران باید کتاب‌های خود را با قیمت‌های مصوب این اتحادیه عرضه کنند.
 
یورگن بوس رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت افزایش روزهای فروش کتاب در نمایشگاه را نشانه‌ای مهم برای صنعت چاپ کتاب عنوان کرد. وی گفت: به خاطر افزایش فروش کتاب در بازار کتاب آلمان به خصوص در سال گذشته تصمیم گرفتیم روزهای فروش کتاب را در نمایشگاه زیاد کنیم.
 
وی افزود: افزایش روزهای اختصاص داده شده به فروش کتاب زمینه ارتباط بیشتر ناشران با مشتری‌ها و مخاطبان کتاب را فراهم می‌آورد.
 
اتحادیه ناشران آلمان در گزارش اخیر خود از افزایش فروش کتاب در بازار آلمان از سال 2012 تا کنون را خبر داده بود.
کد مطلب : ۲۷۸۰۵۸
http://www.ibna.ir/vdchm6ni623nqvd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما