طبق نوشته‌های استیون کینگ نویسنده مشهور آمریکایی داستان‌های ترسناک رمان جدیدش الهامی از داستان‌های قبلی‌اش است که در فضایی متفاوت روایت شده است.
رمان جدید کینگ با نام موسسه در راه است/داستان خوبی و بدی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ایندیپندنت، استیون گینگ نویسنده مشهور داستان‌های ترسناک و ژانر وحشت در سایت شخصی‌اش اعلام کرده رمان جدیدش در تاریخ 10 سپتامبر سال جاری وارد بازار کتاب خواهد شد. گفته می‌شود رمان جدید کینگ با عنوان موسسه حال و هوای داستان ترسناک «آن» را دارد. این رمان در سال 1986 چاپ شد و داستان موجود عجیبی به نام پنی وایز است که خودش را به شکل یک دلقک به کودکان نشان می‌دهد.
 
  وایز در شکل یک دلقک با تغذیه کردن از ترس کودکان به زندگی خود ادامه می‌دهد.این کتاب از مشهورترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های استیون کینگ است. کینگ گفته داستان موسسه جنگ دراماتیک بین خوبی و بدی است ولی در دنیای اتفاق می‌افتد که همیشه خوب‌ها پیروز میدان نیستند.
 
طبق نوشته‌های کینگ در سایتش بخش‌هایی از داستان رمان جدیدش از کتاب آتش افروز چاپ شده در سال 1980 الهام گرفته شده است. کتاب آتش افروز داستان دختری به نام چارلی را روایت می‌کند که قدرت عجیبی در ذهنش دارد که می‌تواند همه جا را آتش بزند.
 
به نوشته وب سایت کینگ (StephenKing.com) رمان موسسه داستان پسری به نام لوک الیس است که بعد از قتل والدینش ربوده شده و در جایی به نام موسسه از خواب بیدار می‌شود. در موسسه اتاقی برای او ساخته شده است که شبیه اتاق خانه‌اش است ولی با این تفاوت که هیچ پنجره‌ای در آن وجود ندارد.

 
در اتاق‌های دیگر موسسه کودکان دیگری نگهداری می‌شوند که در ادامه داستان لوک قهرمان داستان با بچه‌های دیگر موسسه ملاقات می‌کند که آوری، آیریس، جرج، نیک  و کالیشا نام دارند. هر کدام از این بچه‌ها استعداد و توانایی خاصی مثل حرکت دادن اجسام دارند. کالیشا به لوک می‌گوید در اینجا شما وارد می‌شوی ولی حق خارج شدن نداری.
 
مدیر موسسه خانم سیکسبی و کارمندش بی‌رحم هستند و به نوعی از نیروها و توانایی بچه‌ها سوءاستفاده می‌کنند. در صورت سرپیچی از دستورات تنبیه سختی برای بچه‌ها در نظر گرفته شده است. در ادامه داستان لوک می‌تواند از موسسه فرار کند و کمک بیاورد. تا آن موقع هیچ کس نتوانسته بود از موسسه فرار کند.

 
کد مطلب : ۲۷۱۵۸۹
http://www.ibna.ir/vdcjove8huqeaiz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما