کازوئو ایشی‌گورو، رمان‌نویس شناخته‌شده به مدال بادلی، بالاترین افتخار کتابخانه بادلین، دومین کتابخانه بزرگ انگلستان دست یافت.
مدال بادلی به کازوئو ایشی‌ گورو رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از آکسفوردمیل - کازوئو ایشی‌گورو، نویسنده کتاب برنده جایزه بوکر «بازمانده روز» جایزه خود را در تاریخ سوم آوریل ۲۰۱۹ در فستیوال ادبی آکسفورد و پس از سخنرانی سالانه بادلی دریافت خواهد کرد.

ایشی‌ گورو رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس، داستان کوتاه‌نویس و ترانه‌سرا است.

سخنگوی کتابخانه بادلین گفت: «او یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان داستان معاصر در دنیای انگلیسی-زبان است.»
کازوئو ایشی گورو در سال ۱۹۵۴ در ناگازاکی ژاپن متولد شد و در پنج سالگی به بریتانیا نقل مکان کرد.

هشت اثر داستانی او جوایز و افتخارات فراوانی در سرتاسر دنیا برایش به همراه داشته، ازجمله جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۷ و جایزه بوکر در سال ۱۹۸۹.

آثار او به بیش از ۵۰ زبان ترجمه شده و رمان‌های «بازمانده روز» و «هرگز رهایم نکن» مورد اقتباس سینمایی قرار گرفته است.

مدال بادلی از سوی کتابخانه بادلین به افرادی تعلق می‌گیرد که در زمینه‌هایی که بادلین در آن فعال است ازجمله ادبیات، فرهنگ، دانش و ارتباطات، مشارکت چشمگیری داشته باشند.

از برندگان پیشین می‌توان به کلیر تومالین بیوگرافی‌نویس، ویلیام بوید رمان‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس، استیون هاوکینگ فیزیکدان، هیلاری منتل رمان‌نویس و نیکلاس هایتنر کارگردان اشاره کرد.

ایشی گورو در روز سوم آوریل در سالن نمایش شلدون با ریچارد اُوِندن، کتابدار بادلی، به عنوان بخشی از فستیوال ادبی آکسفورد گفت‌وگو خواهد داشت و در ادامه اُوِندن مدال بادلی را به ایشی گورو تقدیم خواهد کرد.

بادلین شریک فرهنگی فستیوال ادبی است که از ۳۰ ماه مارس تا ۷ آوریل ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۲۶۸۶۸۸
http://www.ibna.ir/vdcfccd0cw6dvva.igiw.html
مترجم : مهرناز زاوه
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما