جایزه اتحادیه کتاب‌فروشان نروژ هر سال با رای و نظر کتاب‌فروشان این کشور به بهترین اثر داستانی در حوزه کودک و بزرگسال اعطاء می‌شود. امسال رمان تاریخی نوشته سیمون استرنجر توانست این جایزه را کسب کند.
جایزه کتاب‌فروشان نروژی به رمانی تاریخی رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، جایزه کتاب امسال کتاب‌فروشان نروژی به یک کتاب درباره اوضاع اروپا بعد از جنگ جهانی دوم رسید. سیمون استرنجر با نوشتن رمانی به نام «حفظ نامشان» توانست جایزه معتبر نروژی را کسب کند.
 
این جایزه (Bokhandlerprisen) هر سال توسط اتحادیه کتاب‌فروشان نروژ به کتاب‌های داستانی اعطاء می‌شود. داستان‌های نوشته شده در دو حوزه کودک و بزرگسال می‌توانن در این رقابت شرکت داشته باشند.
 
رمان نوشته شده توسط استرنجر توسط انتشارات نروژی آشهوگ فورلاگ (Aschehoug forlag) منتشر شده است و داستان زندگی مردم این کشور را در دوره بعد از جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند. این رمان که تا کنون به 11 زبان زنده دنیا ترجمه شده داستان خانواده‌ای نروژی و از طریق آن تاریخ معاصر اروپا روایت می‌شود.
 
جایزه کتاب اتحادیه کتاب‌فروشان سوئد در سال 1948 تاسیس شد و از سال 1981 با عنوان جایزه کتاب‌فروشان مشهور شد. این جایزه در سال‌های گذشته یک کتاب به نظر کتاب‌فروشان این کشور انتخاب می‌کرد ولی از سال 2008 تا کنون هر سال 10 نامزد برای دریافت این جایزه اعلام می‌کند.
کد مطلب : ۲۶۸۶۲۷
http://www.ibna.ir/vdcirvaryt1aqq2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما