اتحادیه ناشران آمریکا با جمع‌آوری آماری از بیش از هزار ناشر این کشور اعلام کرده است که کتاب‌ صوتی همچنان یکی از پررونق‌ترین فرمت‌های موجود در بازار کتاب این کشور است.
فرمت صوتی همچنان پررونق بازار کتاب آمریکا
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از فوربس، اتحادیه ناشران آمریکا (AAP) با اعلام رشد دانلود کتاب‌های صوتی در این کشور اعلام کرده است میزان درآمد ناشران از قبال فروش این کتاب‌ها هر روز بیشتر می شود. این اتحادیه میزان رشد فروش کتاب‌های صوتی را در ماه آگوست سال 2017 میلادی در حدود 45درصد اعلام کرده است.

این آمارهای اتحادیه ناشران آمریکا در حالی بیان شده است که میزان فروش کتاب‌های صوتی در ماه ژانویه همین سال در حدود 37درصد کل فروش کتاب توسط ناشران آمریکایی بود.

سایت آئودیبل (Audible) متعلق به فروشگاه آمازون نیز از فروش بالای کتاب‌های صوتی خبر می‌دهد. آمازون در اوایل سال 2018 در نظرسنجی از کاربرانش اعلام کرد که حدود 18درصد از کسانی که برای خرید کتاب الکترونیک به سایت آمازون می‌آیند، کتاب صوتی نیز گوش می‌کنند.

اتحادیه ناشران آمریکا اعلام کرده است آمارهای جمع‌آوری شده از حدود 1100 ناشر کتاب در این کشور نشان می‌دهد تعداد مشتری‌های کتابی که به کتاب صوتی گوش می‌کنند هر روز نسبت به گذشته بیشتر می‌شود.
کد مطلب : ۲۶۶۹۴۹
http://www.ibna.ir/vdcdo90xnyt09n6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما