یک تاریخ گسترده و پیشگامانه از سن دایناسورها، از یکی از بهترین دانشمندان جوان آمریکایی به نام استیو بروست.
«ظهور و سقوط دایناسور‌ها» شما را شگفت‌زده می‌کند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از سایت تحلیلی بوک‌باب (BookBob) کتاب«ظهور و سقوط دایناسورها» نوشته استیو بروست کتابی است که خوانندگان خود را درباره سن دایناسورها و اسرار زندگی آن‌ها متحیر می‌کند. 

دایناسور‌ها موجودترین موجودات ترسناک، مهیب و شگفت‌انگیز زمین، 66 میلیون سال پیش از بین رفتند. امروزه داستان واقعی بودن آن‌ها یکی از اسرار بزرگ جهان ما است.

این داستان شگفت‌انگیز به بیش از دویست ملیون سال پیش مربوط می‌شود. استیو بروست یکی از دیرینه‌شنناسان جوان آمریکایی است که به عنوان یکی از ستارگان برجسته این میدان شناخته شده. وی ده گونه جدید از دایناسورها را کشف کرد و پیشگامانه مطالعات علمی را برای دانشجویان خود هدایت کرد. وی استادانه از تاریخ کامل و جدید دایناسور‌ها می‌گوید.
 
این نویسنده  با توجه به علم پیشرفته، به طور چشمگیری زندگی گمشده دایناسورها را زنده و ریشه‌های مبهم آنها را پیدا می‌کند. وی اسرار شکوفایی چشمگیر، تنوع شگفت‌انگیز گونه‌های آ‌ن‌ها، عوامل انقراض کشنده و میراث مبهوت‌کننده زندگی این موجودات را روشن می‌کند.
 
داستان‌هایی برای کودکان
«ظهور و سقوط دایناسورها» کتابی شگفت‌آور و مبهوت‌کننده برای تمام سنین است. استیو بروست تکامل دایناسور‌ها را از آغاز نا امیدکننده به عنوان ساکنان کوچک کره زمین، نشان می‌دهد.  آن‌ها تنها موجوداتی بودند که از انفجار آتشفشانی دوره تریاس متاثر شدند و امروزه داستان‌های آن‌ها را کودکان حفظ می‌کنند.
 
این محقق با تجربه و نویسنده نوین‌گرا در کتابش به گونه‌ای دایناسورها را در دوران ژوراسیک و کرتاسه دوباره خلق می‌کند. وقتی هزارن گونه رشد کردند و گونه‌های بالدار و پردار آن‌ها تکامل یافتند به نوعی اجداد پرندگان امروزی ظهور کردند و رشد گونه‌ها و اجداد پرندگان امروزی تا پایان دوره کرتاسه ادامه دارد.
 
سرانجام هنگامی که یک سیارک و یا دنباله‌دار غول پیکر به سیاره زمین برخورد می‌کند، تقریبا تمام گونه‌های دایناسور (اما نه همه) از بین می‌روند. این حادثه باعث انقراضی شد که امروزه ما در درس‌هایمان از آن به عنوان انقراض ششم یادآوری می‌کنیم.
 
بروست همچنین در این کتاب داستان‌های مشابه را یادآوری می‌کند. از سفرهای جهانی او در طول یکی از هیجان‌انگیزترین دوره‌های تحقیقاتی درباره دایناسورها که او را «سن طلایی جدید کشف» می‌نامد تا ارائه گزارش‌های هیجان‌انگیز از برخی از یافته‌های قابل توجه او و همکارانش.
 
«ظهور و افتادن دایناسورها» یک شرح قطعی و محسوس برای دهه‌های آینده خواهد بود.
 
کد مطلب : ۲۶۶۲۱۱
http://www.ibna.ir/vdcfyvd0yw6dv0a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما