یک جایزه ۱۰ هزار پوندی برای تشویق نویسندگان مسن و گرامیداشت کریستوفر بِلند به نام او راه‌اندازی شد.
راه‌اندازی جایزه جدید برای تشویق نویسندگان مسن
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر - یک جایزه ۱۰ هزار پوندی برای تشویق و گرامیداشت آثار نویسندگان مسن‌تر از سوی خانواده و دوستان سِر کریستوفر بِلند با همکاری جامعه ادبی رویال در حال راه‌اندازی است.

بِلند که در سال ۲۰۱۷ درگذشت، انتشارات کاننگیت را مدیریت می‌کرد، همچنین بر بی‌بی‌سی، گروه خدمات مخابراتی بی‌تی و شرکت رویال شکسپیر نظارت داشت. بِلند تا بعد از بازنشستگی‌اش نوشتن را شروع نکرد و نخستین رمانش، «خاکسترها در باد» را در ۷۶ سالگی نوشت. یک بار از او پرسیدند که نصیحتی برای خودِ نوجوانش دارد؟ او گفت «به خودم می‌گفتم همه چیز را فراموش کن و نویسنده شو، نه تاجر.»

جایزه کریستوفر بِلند که ۱۰ هزار پوند است، سالانه به نویسنده اثر داستانی یا غیرداستانی تعلق می‌گیرد که اولین کتابش را در بالای ۵۰ سالگی منتشر کرده باشد. داوران امسال گیلیان اسلوو، رمان‌نویس، سنجیو باسکر، نویسنده و کمدین، آرچی بِلند، پسر کریستوفر بِلند، و آنه چیشلم، بیوگرافی‌نویس و معاون جامعه ادبی رویال.

لیزا اپینینزی، رئیس جامعه ادبی رویال، گفت: «این بسیار شگفت‌انگیز است، با فعالیت‌های همسر و خانواده بِلند حالا ما قادریم جایزه‌ای را راه‌اندازی کنیم که به نوعی گرامیداشت سِر کریستوفر بِلند و شروع دیرهنگام او به عنوان نویسنده است و دیگرانی را که مثل او هستند به مرکز توجه دنیای ادبیات هدایت می‌کند.»

برنده جایزه در ماه می ۲۰۱۹ اعلام خواهد شد.
کد مطلب : ۲۶۵۸۵۱
http://www.ibna.ir/vdcenn8wzjh8pvi.b9bj.html
مترجم : مهرناز زاوه
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما