درباره زندگی ویکتور هوگو، نویسنده مشهور فرانسوی موارد جالبی تعریف شده است که بخشی از آنها را در این گزارش می‌خوانیم.
قدیسی که مشهورترین نویسنده فرانسه شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از منتال‌فلوس - ویکتور هوگو، شاعر و نویسنده فرانسوی شهرت اصلی خود را مدیون رمان‌های رمانتیکی است که به قلم گرفته است. جهانیان بیشتر هوگو را با رمان‌های «بینوایان» و «گوژپشت نتردام» می‌شناسند اما در فرانسه بیشتر با اشعارش شناخته می‌شود.

شاید کمتر کسی بداند که هوگو در کنار نویسندگی به کار نقاشی نیز می‌پرداخت و نمایشگاه‌های بسیاری نیز برگزار کرده و 15 سال نیز در دوران ناپلئون در تبعید زندگی کرده بود. اما این‌ها تنها نکات جالب در مورد ویکتور هوگو نیست و او واقعا زندگی جالبی داشته است: 

- در بالای کوه به دنیا آمد
لئوپارد و سوفی والدین ویکتور هوگو در ارتفاع 3هزار فوتی بالای دریا زندگی می‌کردند. در سال 1801 پدر ویکتور در ارتفاعات کوهستان با قاچاقچیان مبارزه می‌کرد. آنها مجبور بودند در ارتفاعات زندگی کنند.

- یک روز بدون لباس نشسته و کتاب نوشت
زندگی ویکتو هوگو ظاهراً در جوانی با حوادث و کارهای عجیب و غریبی همراه بوده است. در دوران جوانی هوگو با دوستانش شرط می‌بنند که در یک اتاق سرد بدون لباس یک روز تمام بنویسد و در صورت نیاز از پتو استفاده کند. او یک روز تمام بدون اینکه لباسی بر تن داشته باشد در یک اتاق سرد داستان نوشت.

- جاسوسی را دوست داشت.
شایع شده است که هوگو در منزلش سوراخ‌هایی در دیوارها ایجاد کرده بود تا از کارهای دیگران در اتاق‌های دیگر اطلاع پیدا کند و علاقه زیادی به سرک کشیدن در کار دیگران داشت.

- در ویتنام او را قدیس می‌دانند
در کشور ویتنام در 60 مایلی شهر سیگون معبدی وجود دارد که عبادتگاه فرقه «کائو دای» است. این فرقه در کشور ویتنام 5 میلیون پیرو دارد که به عقیده پیروان این فرقه اسامی مثل هوگو، توماس جفرسون و ژوان آرک مقدس هستند و کسانی که این اسامی را دارند از نظر آنها قدیس محسوب می‌شوند.
کد مطلب : ۲۵۸۴۲۴
http://www.ibna.ir/vdcci4qi02bqp08.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Netherlands
سرایی
این ترجمه چندین غلط دارد (بر اساس مقاله منتال فلوس که منبع این ترجمه است):
1- نطفه هوگو در ارتفاعات بسته شد نه اینکه در ارتفاعات بدنیا آمد. (البته با استانداردهای ایران 3000 فوت کوه محسوب نمی شود. جنوب تهران که پست ترین نقطه تهران است 3000 فوت ارتفاع دارد. دربند حدود 5500 فوت است)
2- شرط بندی برای لخت نوشتن در کار نبود. هوگو هرگاه ذهنش بسته می شد و باصطلاح دچار انسداد مولف می شد، در سرما برهنه شده و مشغول نوشتن می شد.
3- ژوآن آرک دیگر چه صیغه است؟ در فرانسه این نام ژاندارک تلفظ می شود که در ایران هم همیطور است. در زبان انگلسی جون آو آرک تلفظ می شود.