سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان:

خرید 196 میلیونی زنجانی‌ها از «زمستانه کتاب»

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: طبق آنچه در سامانه ثبت و برآورد شده است، کل فروش 11 کتابفروشی زنجان که در طرح زمستانه حضور داشتند 196 میلیون تومان بوده است.
خرید 196 میلیونی زنجانی‌ها از «زمستانه کتاب»
محمدربیع احمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: طرح زمستانه کتاب نیز از 9 تا 16 اسفندماه با مشارکت 11 کتابفروشی از استان زنجان اجرایی شد که این آمار نسبت به طرح پاییزه رشد قابل توجهی داشت.

وی با اشاره به اینکه «کتابفروشی فرهنگان زنجان»، «کتابکده فرهنگ»، «کتابفروشی آگورا»، «موسسه فرهنگی منهاج»، «شهر کتاب زنجان»، «دانشمندان کوچک 1»، «دانشمندان کوچک 2»، «پارسه کیدز» و «پاتوق کتاب زنجان» از شهرستان زنجان در این طرح حضور داشتند، گفت: همچنین از شهرستان ابهر نیز کتابفروشی «بهمن» و «حوض نیلی» در طرح زمستانه مشارکت کردند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه یارانه خرید برای کتاب در این دوره هم 20 درصد بوده و خریداران می‌توانستند از ۲۵ درصد یارانه خرید کتاب در این طرح بهره‌مند شوند، گفت: خوشبختانه مشارکت مردم در طرح زمستانه مطلوب بود.

احمدخانی ادامه داد: طبق آنچه در سامانه مطرح شده کل فروش 11 کتابفروشی زنجان که در طرح زمستانه حضور داشتند یک میلیارد و 962 میلیون و 318 هزار ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح ها کتابفروشی‌ها می‌توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف بدهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارت خانه دریافت کنند، اضافه کرد: این مبلغ یارانه نیز برای استان زنجان 443 میلیون و 300 هزار ریال است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه کتاب‌های آموزشی بیشترین فروش را داشته است، گفت: همچنین کتابده فرهنگ و پاتوق کتاب نیز از نظر ریالی بیشترین فروش را داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، در طرح پاییزه کتاب 6 کتابفروشی از استان زنجان مشارکت کردند و میزان خرید کتاب در این دوره 156 میلیون و 825 هزار تومان بود.
کد مطلب : ۳۰۳۸۷۰
http://www.ibna.ir/vdciypaput1auv2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تقدیر از مروجان کتابخوانی
نمایشگاه مجازی کتاب