مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی گفت: در سال 99 با هدف حمایت از ناشران و مولفان استان 56 عنوان کتاب در تمام زمینه‌ها به ارزش 80 میلیون تومان خریداری شد.
خرید حمایتی کتاب از ناشران آذربایجان‌غربی امسال 80 میلیون تومان بود
حجت‌الاسلام ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، گفت: کمیته خرید کتاب در سال‌های گذشته در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکیل شد که در آن کتاب‌های ناشران استان بررسی و بنا به نظر اعضاء، کتاب‌هایی انتخاب و خریداری می‌شد.

وی بیان کرد: در سال 99 با هدف حمایت از ناشران و مولفان استان 56 عنوان کتاب در تمام زمینه‌ها به ارزش 80 میلیون تومان خریداری شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی افزود: این تعداد کتاب خریداری شده به زبان‌های ترکی، فارسی و کردی بوده و به مراکز کم برخوردار اهدا می‌شود.

وی حمایت از نویسندگان و ناشران بومی را بسیار مهم برشمرد و گفت: حمایت از این قشر که با وجود مشکلات فراوان در راستای توسعه فرهنگی جامعه گام برمی‌دارند، باید از اولویت‌های نهادهای فرهنگی و مسئولان استانی باشد و حمایت ویژه از ناشران، نویسندگان، کتابفروشی‌ها و به طور کلی فعالان حوزه کتاب از مهمترین وظایف اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی است.

خدایاری افزود: بستر توسعه هر جامعه بحث فرهنگ و یکی از مؤلفه‌های آن کتاب و کتابخوانی است، بنابراین همه وظیفه دارند در این راستا اقدام جدی داشته باشند. در این راستا برنامه ریزی صحیح فرهنگی علاوه بر حفظ هویت عقیدتی و قومی عاملی است که منجر به ایستادگی در مقابل هجوم فرهنگ بی فرهنگی بیگانه شد، و به حفظ فرهنگ خودی می‌انجامد.
کد مطلب : ۳۰۳۶۵۸
http://www.ibna.ir/vdccp1q142bqxe8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تقدیر از مروجان کتابخوانی
نمایشگاه مجازی کتاب