در گفت‎وگو با ایبنا اعلام شد؛

جشنواره فرهنگی نماز در زنجان برگزار می‌شود

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: به مناسبت کنگره 3535 شهید زنجانی، جشنواره فرهنگی نماز در 5 بخش برگزار می‌شود.
جشنواره فرهنگی نماز در زنجان برگزار می‌شود
محمدربیع احمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان وظیفه کمیته فرهنگی کنگره 3535 شهید را عهده‌دار است و تاکنون برنامه‌های متعددی در این راستا انجام داده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای کنگره 3535 شهید زنجانی گفت: چاپ کتاب، برگزاری جشنواره شعر و داستان و برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و پژوهشی نماز با عنوان «معراج» از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این کنگره است.

احمدخانی جامعه هدف این جشنواره فرهنگی را حدود یک میلیون نفر اعلام کرد و افزود: با توجه به جامعیت این جشنواره، افراد زیادی از جامعه درگیر آن خواهند بود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه اجرای این جشنواره از چند روز قبل آغاز شده و تا خردادماه ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: چاپ کتاب، شعر، بخش‌های ادبی و مجازی، تجلیل از فعالان عرصه نماز، تجلیل از آثار ارائه شده در زمینه جلوه‌های نماز در دوران دفاع مقدس و تجلیل از بخش‌های این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره شامل پنج بخش مجازی، ادبی، هنری، پژوهشی و ویژه است، گفت: گزینش آثار برجسته هنر توحیدی، شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های علمی، فرهنگی و هنری، توجه به فرهنگ، هنر، ادبیات دینی و توحیدی، انتشار افکار، آثار و اندیشه‌های معنوی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

احمدخانی با اشاره به همکاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی در برگزاری جشنواره فرهنگی معراج گفت: اختتامیه این جشنواره خردادماه سال 1400 همزمان با آیین اختتامیه کنگره برگزار خواهد شد.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در ادامه به سایر برنامه‌های فرهنگی اجرا شده در استان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه امکان برگزاری نمایشگاه کتاب حضوری میسر نبود از همین رو 8 نمایشگاه کتاب به صورت مجازی در سطح شهرستانی برگزار شده است.

وی همچنین از آغاز تدوین و نگارش کتاب خاطرات و تاریخ شفاهی بمباران زنجان در زمان جنگ تحمیلی خبر داد و افزود: همچنین برای تألیف کتاب‌های مربوط به شهدای زنجانی مختص کنگره 3535 شهید، کتاب (نشانی از عرشیان) با محتوای اطلاعات شهدا به چاپ رسیده است.
کد مطلب : ۳۰۳۶۳۲
http://www.ibna.ir/vdcexx8xwjh87pi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تقدیر از مروجان کتابخوانی
نمایشگاه مجازی کتاب