مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان از ثبات قیمت زینک به دنبال ورود سه کانتینر زینک به کشور خبر داد و اعلام کرد محموله بعدی زینک ۱۵ بهمن ماه به مقصد ایران حرکت خواهد کرد.
ثبات در بازار زینک/ سه کانتینر زینک به‌زودی به ایران می‌رسد
غلامرضا شجاع مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به وضعیت زینک در بازار گفت: با توجه به اینکه شرکت تعاونی از فروردین ماه امسال به صورت مرتب به اندازه کافی برای اعضای خود زینک داشته و حداقل ۹۰ درصد نیاز اعضای خود را در کشور تامین کند توانستیم با ورود زینک‌های جدید قیمت زینک را کنترل کنیم.

وی افزود: البته در قسمت مطبوعات چون سایز خاصی دارند و تعداد کمی دارند بازار با کمبود روبرو بوده است و ما هم نتوانستیم زینک مورد نیاز مطبوعات را تامین کنیم.

شجاع با بیان اینکه اکنون سه ماه است که قیمت زینک در بازار ثابت مانده است، عنوان کرد: زینک با کاهش و افزایش سه تا پنج درصدی در بازار روبرو بوده و تغییر خاصی نداشته است و از آنجایی که زینک‌های ارسالی نیز به تازگی وارد شده است پاسخگوی نیاز صنف هستیم.

وی تاکید کرد: محموله بعدی زینک نیز شامل سه کانتینر زینک نیز چهارشنبه ۱۵ بهمن از کشور چین به کشور ارسال می‌شود و بعد از آن نیز پروفرمای ما در وزارت صمت تایید شده است و با تایید بانک مرکزی کارهای پارت بعدی سفارش‌ها به زودی انجام خواهد شد.

شجاع با اشاره به قیمت زینک در بازار نیز گفت: الان هر ورق زینک در شرکت تعاونی برای اعضا به قیمت ۳۷ هزار تومان است می‌دهد و این کالا در بازار حدود ۴۲ هزار تومان است.
 
کد مطلب : ۳۰۱۹۸۱
http://www.ibna.ir/vdcjovetvuqeyhz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب
پرونده شهید سلیمانی