معاون انتشارات دارالمعارف الحکمیه الثقافیه لبنان در گفت‌وگو با ایبنا مطرح کرد:

برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران یک رویداد فرهنگی بزرگ بود

سمحات از سخنرانان وبینار تخصصی «بررسی ظرفیت­‌های ترجمه و نشر در حوزه ادبیات پایداری و اندیشه انقلاب اسلامی» با بیان اینکه نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: امیدواریم برگزاری این نمایشگاه بتواند بازاریابی در حوزه کتاب و تبادل کپی‌رایت میان دو کشور ایران و لبنان را گسترش دهد.
برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران یک رویداد فرهنگی بزرگ بود
محمدحسین سمحات، معاون انتشارات دارالمعارف الحکمیه الثقافیه لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره تجربه حضور در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیان کرد: امروزه فضای مجازی و تأثیرات آن به‌­عنوان رسانه­‌ای نوین ازسوی فعالان فرهنگی مورد توجه قرار گرفته است. درواقع، فضای مجازی، یکی از مهم‌­ترین ابزارها برای عیان شدن آثار جهانی­‌شدن است.
 
وی افزود: از این‌­میان، نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به‌­عنوان یک رویداد فرهنگی با ابعاد گسترده از اهمیت بالایی برخوردار است و بی‌تردید با توجه به بحران همه­‌گیر کرونا، منافع زیادی به­‌همراه خواهد داشت.
 
معاون انتشارات دارالمعارف الحکمیه الثقافیه لبنان با بیان اینکه نشست­‌های هم‌­اندیشی با ناشران در فضای مجازی با حذف فاصله مکانی، می­‌تواند در تبادلات فرهنگی راه‌گشا باشد، گفت: امیدواریم برگزاری وبینارهای تخصصی بخش بین‌الملل نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بتواند بازاریابی در حوزه کتاب و فروش رایت میان دو کشور ایران و لبنان را گسترش دهد.
 
به‌گفته سمحات، تجربه گردهم­‌آیی ناشران ایرانی و عربی در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، مطلوب و ثمربخش بوده‌است و بی‌تردید این نشست، می‌تواند دستاوردهای خوبی را در مسیر ترجمه و نشر آثار ایرانی در موضوع ادبیات پایداری و اندیشه انقلاب اسلامی فراهم آورد و ما مشتاقانه در انتظار آن روزهای خوب هستیم.
کد مطلب : ۳۰۱۹۴۹
http://www.ibna.ir/vdcdof0snyt0zn6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب
پرونده شهید سلیمانی