در گفت‌وگو با ایبنا مطرح شد؛

ارسال 45 اثر به جشنواره داستان‌نویسی رضوی

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از ارسال 45 اثر به دبیرخانه جشنواره داستان‌نویسی رضوی (که امسال زنجان میزان آن است)، خبر داد و گفت: بیشترین آثار از اردبیل وصول شده است.
ارسال 45 اثر به جشنواره داستان‌نویسی رضوی
محمدربیع احمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: سومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی «اشراق شمس» با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: سومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی «اشراق شمس» در سه بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک (داستان بسیار کوتاه) با محور موضوعی در بخش اصلی و ویژه برگزار می‌‌شود.

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: موضوعات بخش اصلی جشنواره شامل سبک زندگی و سیره امام رضا (ع)، تعالیم و آموزه‌های رضوی با رویکرد کار، تولید، تلاش و خدمت‌رسانی، آثار هجرت امام رضا (ع) به ایران، خاندان، اصحاب و یاران امام رضا (ع)، فرهنگ زیارت (با حضور مجازی در حرم مطهر)، امام رضا (ع)، خانواده، کودکان و نوجوانان، امام رضا (ع) و فریضه نماز است.

احمدخانی ادامه داد: همچنین در بخش ویژه نیز جشنواره در موضوعاتی شامل جلوه‌های فرهنگ رضوی در دوران دفاع مقدس (رزمندگان، ایثارگران، آزادگان و شهدا، بهره‌گیری از منویات امام رضا (ع) در مواجهه با مصایب و بلایا (کرونا) برگزار می‌شود.

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه علاقمندان می‌‌توانند در سه گروه سنی زیر 18 سال، 18 تا 35 سال و بالای 35 سال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، گفت: طبق آخرین تاکنون 45 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که بیشترین آن مربوط به استان اردبیل است.

وی از استقبال علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره خبر داد و گفت: با توجه به تماس‌های مکرر از سوی علاقه‌مندان به ویژه افرادی که متقاضی شرکت در بخش داستان بلند بودند، مهلت شرکت در جشنواره تا دوم بهمن اعلام شده است.
کد مطلب : ۲۹۹۳۱۸
http://www.ibna.ir/vdcjvhe8ouqehtz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب
پرونده شهید سلیمانی