?> ?> برپایی نمایشگاه دستاوردهای هوش مصنوعی در زمینه دانش اسلامی | ایبنا
دبیر اجرایی همایش «هوش مصنوعی و علوم اسلامی» خبر داد:

برپایی نمایشگاه دستاوردهای هوش مصنوعی در زمینه دانش اسلامی

محمدرضا قاسمی گفت: نمایشگاه دستاوردهای هوش مصنوعی در زمینه دانش اسلامی با حضور سازمان‌های مختلف در 30 غرفه، 4 آبان همزمان با همایش «هوش مصنوعی و علوم اسلامی» برپا می‌شود.
برپایی نمایشگاه دستاوردهای هوش مصنوعی در زمینه دانش اسلامی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نخستین همایش ملی «هوش مصنوعی و علوم اسلامی» به همت سوی مرکز مدیریـت حوزه‌های علمیه، آزمایشـگاه داده‌کاوی دانشـگاه علم و صنعـت، مرکـز تحقیقـات کامپیوتـری علـوم اسـامی (نور)، موسسـه اشـراق و عرفـان با همکاری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، 4 آبان‌ 1399 در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار خواهد شد.
 
محمدرضا قاسمی؛ دبیر اجرایی همایش «هوش مصنوعی و علوم اسلامی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایبنا، بیان کرد: این همایش از ساعت 15:30 تا 18 عصر یکشنبه 4 آبان‌ماه با حضور و سخنرانی حدود 70 نفر از مسئولان در سالن همایش مدرسه علمیه معصومیه برگزار می‌شود.
 
وی افزود: آیت‌الله علیرضا اعرافی؛ عضو فقهای شورای نگهبان و مدیر حوزه‌های علمیه کشور و آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی؛ رئیس قوه قضائیه و نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری از سخنرانان اصلی این همایش خواهند بود. همچنین سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید ابوالحسن فیروزآبادی؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی و محمدجواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ازجمله مقامات دعوت شده به همایش هستند.
 
قاسمی با اشاره به برخی از برنامه‌های این همایش ملی، گفت: نمایشگاه دستاوردهای هوش مصنوعی در زمینه دانش اسلامی با حضور سازمان‌های مختلف در 30 غرفه نیز همزمان با همایش «هوش مصنوعی و علوم اسلامی» برپا خواهد شد. رونمایی از سه سامانه «سحاب»، «تحریر» و «جُهد» از دیگر برنامه‌های این همایش خواهند بود. «جُهد» جستجوگر هوشمند دانش، در واقع موتور جستجوی تخصصی علوم اسلامی و بیشتر در زمینه‌های فقه و اصول است.


دبیر اجرایی همایش «هوش مصنوعی و علوم اسلامی»، ادامه داد: کتاب «گزارشی از دستاوردهای هوش مصنوعی در علوم اسلامی» به‌تازگی با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه از سوی انتشارات موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به چاپ رسیده که در این همایش نیز در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. همچنین کتاب مجموعه مقالات همایش نیز در دست چاپ است و در روز همایش عرضه خواهد شد.
 
وی همچنین اظهار کرد: 5 تا 7 آبان‌ماه نیز مقالات همایش به‌صورت مجازی در سایت همایش به نشانی aiisc.ir ارائه می‌شوند.
 
قاسمی در پایان گفت: همایش ملی «هوش مصنوعی و علوم اسلامی»، از صدا و سیمای مرکز قم و شبکه‌های ملی همچون رادیو معارف و فضای مجازی به‌صورت زنده پخش خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند لینک‌های پخش برنامه را از سایت aiisc.ir دریافت کنند.
کد مطلب : ۲۹۷۳۱۹
http://www.ibna.ir/vdcizyar3t1a3p2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما