مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اعلام کرد: تعداد 200 عنوان کتاب در زمینه دفاع مقدس در استان یزد با حمایت این اداره‌کل چاپ شده است.
حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد از چاپ 200 عنوان کتاب دفاع مقدس
مجید جوادیان‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد با موضوع چهلمین سالگرد دفاع مقدس، گفت: در تمامی جنگ‌ها و دفاع‌ها در جوامع مختلف، جنبه‌های قوی فرهنگی وجود دارد زیرا عرصه‌ای برای بروز و ظهور نمودها و جنبه‌های فرهنگی است که نمونه‌های آن مفاهیم بزرگی مانند ایثار، فداکاری، شهادت، انفاق است.

جوادیان‌زاده افزود: این مفاهیم به عنوان مفاهیم بلند اخلاقی و انسانی شناخته می‌شود و برای همه بشریت باشکوه هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اضافه کرد: در هشت سال دفاع مقدس، جنبه‌های الهی و دینی نیز مطرح بوده که باعث شده برای پژوهشگران مختلف ظرفیت‌های پژوهشی عمیقی به‌وجود بیاورد.

وی افزود: ادبیات یکی از رسانه‌های بوده که همیشه در بازنمایی رویدادهای بزرگ از جمله جنگ‌ها موثر عمل کرده و بسیاری از آثار مهم در حوزه ادبیات و هنرهای دیگر از مضامین جنگ بهره برده‌اند که ازجمله آنها می‌توان به رمان‌های دفاع مقدس اشاره کرد.

جوادیان زاده تصریح کرد: ما امروز یک فاصله زمانی و تاریخی مشخصی از جنگ گرفته‌ایم که شاید زمان بهتری است تا به تولید و آفرینش آثار فرهنگی و ادبی گوناگون بپردازیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: در واقع جنگ‌ها به دلیل وجود روحیه متهورانه و شجاعانه از جذابیت بالایی برای مخاطبان برخوردار هستند که باید به زبان ادبیات ارائه شوند.

وی بیان کرد: ما در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد تلاش کرده‌ایم تا در حوزه‌های مختلف از آثار تولید شده در زمینه دفاع مقدس و نویسندگان این عرصه حمایت‌های لازم را داشته باشیم. ضمن اینکه در برنامه‌های پایتخت کتاب ایران در سال 98 نیز به این آثار اهمیت ویژه‌ای داده شد.

جوادیان‌زاده گفت: یکی از اولویت‌های این اداره‌کل حمایت از خرید کتاب‌های حوزه دفاع مقدس بود که تلاش کردیم با رونمایی از آثار و برگزاری جشن‌های امضا از آنها حمایت کرده و نویسندگان این حوزه را به جامعه معرفی کنیم.

وی گفت: برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب، توزیع کتاب‌های دفاع مقدس، کارگاه‌های داستان‌نویسی، استفاده از ظرفیت کانون‌های مساجد به‌عنوان شبکه بزرگ فرهنگی برای ترویج این آثار، دیدار با نویسندگان این حوزه و ارائه کتاب‌های حوزه دفاع مقدس در نمایشگاه‌ها از جمله اقدامات ما در این زمینه بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بیان کرد: تعداد 200 عنوان کتاب در زمینه دفاع مقدس در استان یزد با حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ شده است. ضمن اینکه دو موسسه انتشاراتی نیز در استان به‌صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کنند.
کد مطلب : ۲۹۶۵۵۵
http://www.ibna.ir/vdcjime8iuqehiz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما