رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهاباد گفت: کتابخانه‌های این شهرستان با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا بازگشایی شدند.
کتابخانه‌های مهاباد بازگشایی شدند
چیا قادری؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهاباد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه این مراکز از روز گذشته با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های کشوری ستاد مقابله با کرونا برای ارائه خدمات به اعضای خود بازگشایی شده‌‌اند، اظهار کرد: در این راستا استفاده از ماسک برای ورود اعضا به کتابخانه‌ها الزامی است. همچنین میزهای مطالعه نیز در سالن‌های مطالعه با فاصله ایمن (حداقل 2 متر) از هم استقرار یافته ‌است.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی همه‌روزه از ساعت 8 صبح تا 18 عصر و روزهای پنج‌شنبه نیز به‌صورت تک‌شیفت از ساعت 8 تا 13 به اعضا خدمت‌رسانی می‌کنند. اکنون 43 هزار و 500 جلد کتاب در قالب 68 هزار نسخه در کتابخانه‌های این شهرستان وجود دارد که در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

قادری گفت: هفت کتابخانه در این شهرستان فعالیت دارند که از این تعداد، سه باب عمومی و چهار باب مشارکتی است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهاباد ادامه داد: این شهرستان تاکنون 2 بار توانسته در سطح کشور عنوان «شهر خلاق کتاب» را به خود اختصاص دهد که این امر نشان‌دهنده اهمیت کتاب و مطالعه، نزد مردم فرهنگ‌دوست شهرستان مهاباد است.

وی همچنین بیان کرد: سرانه فضای مطالعه در این شهرستان 1.2 مترمربع برای هر 100 نفر است و سرانه کتاب نیز در این شهرستان 28 نسخه برای هر 100 نفر است که این مقدار 14 نسخه کمتر از میانگین استانی است.
کد مطلب : ۲۹۴۱۶۵
http://www.ibna.ir/vdcepe8wnjh8ozi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما