سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم خبر داد:

حق انتفاع کتابخانه مریم به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم واگذار شد

سجاد عمرانی از واگذرای حق انتفاع کتابخانه مریم به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم به مدت ۵ سال خبر داد.
حق انتفاع کتابخانه مریم به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم واگذار شد
سجاد عمرانی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، با اشاره به بخش‌های مختلف کتابخانه‌ها  و نقش آن در توسعه فرهنگی جامعه، گفت: کتابخانه‌ها‌ با بخش‌های متنوع مانند، میز امانت، سالن مطالعه، مخزن کتاب، کودک و نوجوان، مرجع و اطلاع رسانی و نشریات در زیربنای توسعه فرهنگی یک جامعه نقش بسزایی دارند.
 
وی اضافه کرد: کتابخانه مریم در زمینی به مساحت 1040 متر مربع در سه طبقه از سال 1388 فعالیت‌های فرهنگی و برنامه‌های ترویج کتابخوانی خود را با حضور کتابداران آغاز کرده است و طبق توافق صورت گرفته، حق انتفاع کتابخانه مریم به مدت ۵ سال به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم واگذار شده است.
 
عمرانی تصریح کرد: کتابداران کتابخانه عمومی مریم با گردآوری منابع اهدایی، مجموعه سازی و ساماندهی و به روزرسانی مجموعه با مخزنی بالغ بر 31 هزار نسخه درصدد رشد و شکوفایی استعدادها گام گام برداشته است.
 
وی افزود: با توجه به پیدایش تکنولوژی‌های نوین، کتابداران این کتابخانه ضمن ارائه مشاوره، انتظارات مخاطبان را برآورده کرده‌اند و از فناوری‌های نوین اطلاعاتی برای تحقق نیاز مخاطب امروز استفاده می‌کنند.
 
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم یادآور شد: یکی از مصادیق ترویج خدمات کتابخانه، حضور کتابداران در میز امانت برای جذب مخاطب است. در این بخش کتابداران به عنوان مشاوران امین به صورت مستقیم و ارتباط کلامی و غیرکلامی انواع منابع درخواستی کاربران را به آنان امانت می‌دهند.
کد مطلب : ۲۹۳۱۷۲
http://www.ibna.ir/vdcbzfb55rhb98p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما