با دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا، کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای یک هفته تعطیل شد.
کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری تعطیل شدند/ جایگزینی فعالیت‌های مجازی
علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز همانند سایر کتابخانه‌ها طبق دستورالعمل ابلاغی تعطیل خواهد بود و در این مدت همکاران به کار وجین کتاب‌ها و انجام کارهای فنی کتابخانه‌ها مشغول خواهند بود.
 
وی ادامه داد: در این روزها تلاش می‌کنیم کتاب‌های مختلف را به شکل برنامه‌ریزی شده به مردم معرفی کنیم و برنامه‌های مختلفی را در قالب پادکست، موشن‌گرافی و ویدیو کلیپ آماده کرده‌ایم تا کتاب‌های موجود در بازار را به مخاطبان معرفی کنیم.
 
فاطمیان‌پور با بیان اینکه این کار در قالب دو طرح اجرایی می‌شود، عنوان کرد: کتاب‌های بزرگسالان در قالب برنامه «یک لقمه کتاب» معرفی می‌شود و در این طرح کتاب‌های موجود در بازار به تناسب موضوع و محتوا در شکل‌های مختلف مثل ویدیو کلیپ و پادکست به مخاطبان ارایه می‌شود.
 
وی تاکید کرد: طرح «کتاب‌خوان کوچک» نیز برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است و برای ارتباط بهتر کودکان بخش‌هایی از کتاب به همراه تصاویر هر اثر در قالب‌های مختلف آماده شده است.
 
فاطمیان‌پور با بیان اینکه تلاش شده کتاب‌هایی با سلایق و علایق مختلف در این طرح‌ها قرار داده شود، گفت: این کلیپ‌ها و پادکست‌ها توسط مراکز فرهنگی مثل فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ همچنین کتابخانه‌های سازمان طراحی و آماد‌ه‌سازی شده و به‌مرور برای استفاده مخاطبان در فضای مجازی قرار داده می‌شود.
 
به گفته وی، این طرح‌ها برای دوره شیوع کرونا که مردم کمتر می‌توانند به کتابخانه‌ها مراجعه کنند پیش‌بینی شده و تاکنون حدود ۱۰۰ برنامه در این حوزه آماده‌سازی شده است.
 
کد مطلب : ۲۹۳۱۰۱
http://www.ibna.ir/vdcdzs0xfyt0nf6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما